![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
ΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΚΕΜ ΣΤΑ ΛΕΧΑΙΝΑ
![432296707 813916030774231 4105170511702948988 n](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/03/432296707_813916030774231_4105170511702948988_n.jpg)
Το Κέντρο Ένταξης Μεταναστών του Δήμου, σε συνεργασία με το Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Πύργου, πραγματοποίησε την Παρασκευή 8 Μαρτίου 2024 ,στη πλατεία Λεχαινών, ενημερωτική δράση ευαισθητοποίησης σε θέματα ισότητας φύλων, έμφυλης βίας, καθώς και αναγνώρισης των πολλαπλών ρόλων της γυναίκας σε όλους τους τομείς της ζωής της.
Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τα στελέχη του Συμβουλευτικού Κέντρου Γυναικών Πύργου, τον Κ. Παναγιώτη Γεωργακόπουλο (Ψυχολόγο), τον Κ. Χρήστο Τουμπέκη (Κοινωνικό Λειτουργό) και τον Κ. Θοδωρή Γιαννόπουλο (Κοινωνιολόγο) , για την υλοποίηση της δράσης και την άψογη συνεργασία μας.
Η δράση πραγματοποιήθηκε με τη στήριξη της Αντιδημάρχου Παιδείας Πολιτισμού και Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου μας Κα Γεωργία Κακαλέτρη