![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Γ.Κράλλης: O δήμος Hλιδας μπαίνει ξανά στον χάρτη των μεγάλων αθλητικών διοργανώσεων
![krallis giorgos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/krallis-giorgos.jpg)
![athlitiko kentro amaliada](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/athlitiko-kentro-amaliada.png)
Φίλες και φίλοι ο δήμος Hλιδας μπαίνει ξανά στον χάρτη των μεγάλων αθλητικών διοργανώσεων , εδώ που γεννήθηκαν οι ολυμπιακοί αγώνες και η εκεχειρία .
Αυτό το σαββατοκύριακο Παρασκευή 17 Σάββατο 18 Κυριακή 19 από τις 09:00 το πρωί έως 21:00 το βράδυ η Αμαλιάδα φιλοξένει το πανελλήνιο πρωτάθλημα τραμπολινο ,διπλό μίνι τραμπ και ακροβατικού διαδρόμου ,όπου θα συμμετέχουν πάνω από 350 αθλητές από όλη την Ελλάδα.
Οι καλύτεροι αθλητές της χώρας όπως η πρωταθλήτρια Ευρώπης Αλεξάνδρα Εφραιμογλου και ο πρωταθλητής Ελλάδας Αλέξανδρος Κοντος για τρεις μέρες θα αγωνίζονται στην Αμαλιάδα όπου θα προσφέρουν ένα μοναδικό θέαμα για μικρούς και μεγάλους!
Η πόλη της Αμαλιάδας και το αθλητικό κέντρο είναι έτοιμοι να σας υποδεχτούν για να παρακολουθήσετε ένα μοναδικό αθλητικό υπερθέαμα.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για όλους.
Γιώργος Κράλλης
Αντιδήμαρχος Αθλητισμού
Τουρισμού και Νέας Γενιάς
![IMG a2c9ebbc37a53ae509effc7fcbc7c7ec V](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/IMG-a2c9ebbc37a53ae509effc7fcbc7c7ec-V-698x1024.jpg)