Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

Screenshot 2024 03 23 112319
locomotive cafe
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

podosfairo apotel

Όλα τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

Το Σάββατο και την Κυριακή, πραγματοποιήθηκαν ματς:

– Της 19ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας

– Της 20ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 15ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στους δυο Ομίλους

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική

Α’ ΗΛΕΙΑΣ  –  19η αγωνιστική

Κυριακή

* Ολυμπιακός Σαβαλίων – Θύελλα Πύργου  2-5

* Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Πήγασος Πρασίνου  0-0

* Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας  1-1

* Ρεπό: Αίας Γαστούνης

Σάββατο

* Ξενοφών Κρεστένων – Ηλειακός Λεχαινών  4-1           (12′ Π. Κωνσταντόπουλος, 19′ Π. Κωνσταντόπουλος, 62′ Τσίγκρηλας, 84′ Μπακατσέλος   –   38′ Αθ. Αντωνόπουλος πεν.)

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Γκότσης, Κολόκας, Μπέριος, Διαμαντόπουλος (90′ Κουτσογιαννάκης), Αστερόπουλος, Π. Κωνσταντόπουλος (90′ Μπατζάκας), Μπακατσέλος (87′ Δρακόπουλος), Σκοζάι (87′ Φερεκίδης), Τσίγκρηλας (73′ Διονυσόπουλος)

Ηλειακός: Α. Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος, Μουσερής (72′ Μπαρδούσης), Κόστα, Λαμπρόπουλος, Τσίμπιτσης, Τσακοπιάκος, Καλογερόπουλος, Αθ. Αντωνόπουλος, Πυρρής, Δούλος

* Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Δόξα Ν. Μανωλάδας  1-2           (58′ Σέφα  –  34′ Φριντζήλας, 71′ Μηλαδόπουλος)       –       (31′ αποβολή Βαγγόπουλος με 2η κίτρινη)

Λ. Αστέρας: Παππάς, Βαγγόπουλος, Δ. Σταματελάτος, Κ. Κύτταρης, Τσουραμάνης, Χ. Κύτταρης (80′ Γ. Νικολόπουλος), Παπαγεωργίου (70′ λ.τρ. Τραμπαδώρος), Χαραλαμπόπουλος (87′ Ζέρβας), Δ. Νικολόπουλος, Σέφα, Τσαγκάρης

Δόξα Ν.Μ.: Δανιήλ, Χριστοφοράτος, Μπλετσάκης (63′ Παντελής), Μάρκου, Κολίτσι (63′ Κωστόπουλος), Φριντζήλας, Πολίτης, Δημητρόπουλος (63′ Κυριαζόπουλος), Π. Σαπουντζάκης (87′ Βασιλόπουλος), Τσουκαλάς (82′ Σαλομπεχάι), Μηλαδόπουλος

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες)

Ξενοφών Κρεστένων       42       32–8

Θύελλα Πύργου       38       47–16

Ηλειακός Λεχαινών      34       42–20

Δόξα Ν. Μανωλάδας       33       28-20

–————————————–

Αστέρας Αμαλιάδας       30      33–18

Πανηλειακός       19       23–30

Ολυμπιακός Σαβαλίων     15      22–35

Αίας Γαστούνης      14      12-28

–————————————–

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου     12      14-31

Πήγασος Πρασίνου       11        13–33

—————————————

Απόλλων Ν. Φιγαλείας      11         21–48

* Ρεπό για τον β‘ γύρο δενέχουνκάνει: Ηλειακός, Ξενοφών, Πανηλειακός

   Η επόμενη αγωνιστική (20η)

Ξενοφών Κρεστένων – Πανηλειακός    (9/3)

Πήγασος Πρασίνου – Θύελλα Πύργου    (9/3)

Δόξα Ν. Μανωλάδας – Απόλλων Ν. Φιγαλείας    (9/3)

Αίας Γαστούνης – Ολυμπιακός Σαβαλίων    (9/3)

Αστέρας Αμαλιάδας – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου    (9/3)

Ρεπό: Ηλειακός Λεχαινών

Β’ ΗΛΕΙΑΣ  –  20η αγωνιστική

Κυριακή

Κάστρο – Ολυμπιακός Λαμπετίου  1-2

Κεραυνός Χειμαδιού – Ηλειακός Βαρθολομιού  4-1

Κένταυρος Σωστίου – Πρόοδος Σαλμώνης  0-3 α.α.

Σάββατο

ΠΑΟ Κακοβάτου – Δάφνη Ανδραβίδας  0-5

Μακρίσια – Πέλοπας Πύργου  3-1

Μυρσιναϊκός – Διγενής Χαριάς  0-4

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Θύελλα Καρδαμά  0-2

Βαθμολογία (σε 20 αγώνες)

Δάφνη Ανδραβ.      54       60–14

–————————————–

Μακρίσια      44       58–20

ΠΑΟ Κακοβάτου     40      40-24

Διγενής Χαριάς      37      51-36

Θύελλα Καρδαμά     36        42–24

–————————————–

Πέλοπας Πύργου      36       39-27

Κεραυνός Χειμαδιού     31      38–35

Ολυμπιάδα Γουμ.      29       43–38

Ολυμπ. Λαμπετίου     23       26-44

Ηλειακός Βαρθολ.      22        29–42

–——————————–

Μυρσιναϊκός      20        28-45

Κάστρο       18           31–57

—————————————

Πρόοδος Σαλμ.      13         28-52

Κένταυρος Σωστίου     3       13–59

* Ο Κένταυρος Σωστίου αποσύρθηκε μετά τη 14η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες του κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

* Βαθμούς με τον Κένταυρο δεν έχουν πάρει ακόμα: Θύελλα, Δάφνη, Μυρσιναϊκός, Μακρίσια, Κάστρο, Λαμπέτι

Η επόμενη αγωνιστική (21η)

Πέλοπας Πύργου – Κάστρο   (9/3)

ΠΑΟ Κακοβάτου – Μυρσιναϊκός   (9/3)

Πρόοδος Σαλμώνης – Κεραυνός Χειμαδιού   (9/3)

Δάφνη Ανδραβίδας – Ολυμπιάδα Γουμέρου   (10/3)

Ηλειακός Βαρθολομιού – Ολυμπιακός Λαμπετίου   (11/3)

Διγενής Χαριάς – Μακρίσια   (13/3)

Θύελλα Καρδαμά – Κένταυρος Σωστίου  3-0 α.α.

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ  –  15η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Κυριακή

ΠΑΣ Πύργος – ΑΠΟ Ώλενας  5-3

Αλφειονίδα – Ατρόμητος Λαστεΐκων  5-5

Άγιος Δημήτριος – Αλφειός Επιταλίου  2-0

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αργοναύτης Κατακόλου  1-2

Άγιος Γεώργιος – Κεραυνός Βρίνας  1-3

Σάββατο

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πέλοπας Πελοπίου  1-0

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

Πέλοπας Πελοπίου      37       54-10

—————————————

Ατρόμητος Λαστεΐκων    33       51-15

Κεραυνός Βρίνας    33        36–14

ΑΠΟ Ώλενας    30       35-22

Ολυμπ. Ζαχάρως   30        32-12

ΠΑΣ Πύργος   28         41-25

Αγ. Γεώργιος   26        43–22

ΑΟ Ανδρίτσαινας   13         20–41

Αλφειονίδα    13        30–29

Αλφειός    9        10-53

Αγ. Δημήτριος   6        14–68

Αργοναύτης   3        5-60

Η επόμενη αγωνιστική (16η)

Πέλοπας Πελοπίου – Άγιος Δημήτριος   (23/3)

Αλφειός Επιταλίου – ΠΑΣ Πύργος   (24/3)

Ατρόμητος Λαστεΐκων – Άγιος Γεώργιος  (24/3)

Αλφειονίδα – ΑΟ Ανδρίτσαινας   (24/3)

Αργοναύτης Κατακόλου – Ολυμπιακός Ζαχάρως   (24/3)

Κεραυνός Βρίνας – ΑΠΟ Ώλενας   (24/3)

* Από τον προγραμματισμό της ΕΠΣΗ το πρωτάθλημα διακόπτεται για τις δυο προσεχείς εβδομάδες (και επαναρχίζει στις 23,24/3)

2ος Όμιλος

Κυριακή

Αίολος Πύργου – Λέοντες Αμαλιάδας  1-1

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Αετός Αλποχωρίου  5-0

Ίφιτος Καλυβίων – Άρης Δήμητρας  2-8

Ατρόμητος Καβασίλων – Δόξα Ελαιώνα  3-0 α.α.

Ερμής Πύργου – Εθνικός Γερακίου  μετατέθηκε (17/3)

Σάββατο

Προοδευτική Μανωλάδας – Αετός Κέντρου  3-0

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

Κουρτέσι     42         63-3

—————————————

Ατρόμητος Καβασίλων   40        49-7

Προοδευτική Μαν.  38        51-14

Λέοντες Αμαλ.   32        52-16

Άρης Δήμητρας     24        39–35

Εθνικός Γερακίου   22       24–31

Αετός Κέντρου   18        24-37

Αετός Αλποχωρίου    16       21–38

Αίολος Πύργου   16       26-38

Ερμής Πύργου   9        22-43

Ίφιτος Καλυβίων     3         15-72

Δόξα Ελαιώνα      –        –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Δεν έχουν γίνει: Αετός Κέντρου – ΑΠΟ Κουρτεσίου (δεν έχει οριστεί), Ερμής Πύργου – Εθνικός Γερακίου (17/3)

Η επόμενη αγωνιστική (16η)

Αετός Κέντρου – Ατρόμητος Καβασίλων   (23/3)

Ερμής Πύργου – Άρης Δήμητρας   (24/3)

Λέοντες Αμαλιάδας – Ίφιτος Καλυβίων   (24/3)

Αετός Αλποχωρίου – Αίολος Πύργου   (24/3)

Προοδευτική Μανωλ. – ΑΠΟ Κουρτεσίου   (24/3)

Δόξα Ελαιώνα – Εθνικός Γερακίου  0-3 α.α.

* Από τον προγραμματισμό της ΕΠΣΗ το πρωτάθλημα διακόπτεται για τις δυο προσεχείς εβδομάδες (και επαναρχίζει στις 23,24/3)

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

stamoulis anakainisi

This will close in 20 seconds