![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Με επιτυχία η ενημερωτική δράση με θέμα την έμφυλη βία στο ΚΑΠΗ Ανδραβίδας
![bdbdf](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/bdbdf.jpg)
Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες , ολοκληρώθηκε με επιτυχία η ενημερωτική δράση με θέμα την έμφυλη βία στο ΚΑΠΗ της Ανδραβίδας στις 24/11/2023.Η ανταπόκριση και συμμετοχή των παρευρισκομένων ήταν ιδιαιτέρως θερμή .
Έγινε μια ουσιαστική συζήτηση πάνω στο επίκαιρο θέμα της κακοποίησης των γυναικών με έμφαση στην εξάλειψη της βίας, αλλά και τους τρόπους χειρισμού τέτοιων φαινομένων.
Την ομιλία πραγματοποίησε η κοινωνική λειτουργός του Κέντρου Κοινότητας Κατερίνα Γεωργιοπούλου.
Ευχαριστούμε τα μέλη, το Δ.Σ. του ΚΑΠΗ και την πρόεδρο κυρία Μιμίκα Καραβίδα για την θερμή φιλοξενία τους.
Η παραπάνω δράση πραγματοποιήθηκε με την στήριξη του Αντιδημάρχου Τεχνικής Υπηρεσίας και Κοινωνικής Πολιτικής κυρίου Κεκάτου Διονύσιου και του Οργανισμού Κοινωνικής Προστασίας αλληλεγγύης και παιδείας του Δήμου Ανδραβίδας-Κυλλήνης με υπεύθυνη την Αντιδήμαρχο κα Αλεξάνδρα Γιαννίτση