![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Με μία ξεχωριστή εκδήλωση ο Δήμος Πύργου, η Δ.Ε.Π. Α.Ε. Ο.ΤΑ. και η Δημοτική Κοινότητα Πύργου τίμησαν την ημέρα της μητέρας στο πλαίσιο της Ανθοκομικής Έκθεσης.
![424607546 122145736004177802 6599907234897553444 n](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/424607546_122145736004177802_6599907234897553444_n-1024x576.jpg)
ΔΗΜΟΣ ΠΥΡΓΟΥ, Δ.Ε.Π. ΑΕ ΟΤΑ, ΚΑΙ Δ.Ε ΠΥΡΓΟΥ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΊΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ «ANASTASIOS EYGENIA FEREKIDIS»
Τίμησαν τη μάνα
Με μία ξεχωριστή εκδήλωση ο Δήμος Πύργου, η Δ.Ε.Π. Α.Ε. Ο.ΤΑ. και η Δημοτική Κοινότητα Πύργου τίμησαν την ημέρα της μητέρας στο πλαίσιο της Ανθοκομικής Έκθεσης.
Το πρωί της Κυριακής 12 Μαΐου στο Επαρχείο σε συνεργασία με την Ακαδημία Ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού «Anastasios Eygenia Ferekidis» μοίρασαν λουλούδια στις μητέρες.
![441070839 122145736388177802 4616928396572616142 n](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/441070839_122145736388177802_4616928396572616142_n.jpg)
![441055239 122145736280177802 7633561925983221755 n](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/441055239_122145736280177802_7633561925983221755_n.jpg)
![424607546 122145736004177802 6599907234897553444 n](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/424607546_122145736004177802_6599907234897553444_n-1024x576.jpg)
Παράλληλα οι μικροί ποδοσφαιριστές στόλισαν ένα μεγάλο στεφάνι που δημιούργησε η Υπηρεσία Πρασίνου με μία μεγάλη καρδιά στο εσωτερικό, με λουλούδια που προσέφερε η Δ.Ε. Πύργου, εκφράζοντας έτσι την εκτίμηση και τον σεβασμό στον αφανή ήρωας της ίδιας της ζωής, τη μάνα.
Το Γραφείο Εθελοντισμού Δήμου Πύργου 2024 συμπλήρωσε την δράση, δίνοντας την δυνατότητα σε όλα τα παιδάκια να δημιουργήσουν την πιο όμορφη κάρτα για τη μαμά τους!