Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

antonopoulos autokintita 6x10 cmyk
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Το 3ο διαδοχικό Κύπελλο Ηλείας για τον ΠΑΟ Βάρδας

ΠΑΟΒ ΚΥΠΕΛΛΟ 768x435

O Παμβουπρασιακός έγραψε μια ακόμα ιστορική σελίδα καθώς πέτυχε ένα σπουδαίο threepeat, τρία σερί Κύπελλα Ηλείας.  Οι παίκτες του ΠΑΟ Βάρδας επιβλήθηκαν με 2-1 της Θύελλας, η οποία όχι απλά ισοφάρισε, αλλά στάθηκε ανταγωνιστικά και απείλησε ακόμα να φτάσει και στη νίκη. Ωστόσο στο 92΄του αγώνα λίγο πριν την λήξη του με γκολ του Δουλαβέρη πήρε το τρόπαιο και πανηγύρισε στο γήπεδο της Γαστούνης όπου έγινε ο τελικός.

Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις: Ακολούθησε το iliakanea.gr στο Instagram για να «δεις» τον πραγματικό κόσμο!

Η ομάδα της Βάρδας πήρε το προβάδισμα, έπειτα από κόρνερ του Νιφορόπουλου και κεφαλιά του Κοτσώνη. Η Θύελλα όμως ισοφάρισε στο 28΄χάρη σε σουτ από τον Σταθάτο. Στο 33΄ο Κουρλός έδιωξε εντυπωσιακά κεφαλιά του Σπανού. Η Θύελλα ήταν απειλητική στην επανάληψη και στο 59΄ένα φάουλ του Ρούνη πέρασε λίγο άουτ.

Στο 66΄ο Σταθάτος από ιδανική θέση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αδάμ Τσεκούρα, στην επαναφορά έκανε νέο σουτ, αλλά ο Κοτσώνης απέκρουσε. Στο 68΄ο Τσεκούρας αντέδρασε σε σουτ από τον Ρούνη. Στο 77΄ήταν ο Σπανός ο οποίος έχασε την ευκαιρία, όταν το σουτ έφυγε λίγο άουτ. Πριν το σφύριγμα της λήξης και την παράταση, στο 93΄, έπειτα από σέντρα του Διονυσόπουλου, ο Δουλαβέρης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, χαρίζοντας το κύπελλο στους Ταύρους.

(φωτό : Βαγγέλης Δημητρόπουλος)