Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

mixalopoulos antallakitka
antonopoulos autokintita 6x10 cmyk
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Τοπικό Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

hleiakaneapodosfairo

Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

Μια φωτογραφία χίλιες λέξεις: Ακολούθησε το iliakanea.gr στο Instagram για να «δεις» τον πραγματικό κόσμο!

Το Σάββατο και την Κυριακή (12/5), πραγματοποιήθηκαν ματς:

– Της 3ης αγωνιστικής των Πλέι οφ για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 22ης αγωνιστικής (τελευταίας) για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στους δυο Ομίλους

  • Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Συνέχεια

Β’ ΗΛΕΙΑΣ – 3η αγωνιστική Πλέι οφ

Κυριακή

Πέλοπας Πύργου – Μακρίσια 4-1

Θύελλα Καρδαμά – Διγενής Χαριάς 1-0

Η βαθμολογία (σε 3 ματς – συν αρχικούς βαθμούς από κανονική περίοδο):

Μακρίσια 8 6-8

Θύελλα Κ. 6 4-5

Πέλοπας 6 7-5

Διγενής 4 5-4

Από αυτές:

– Θα ανέβει στην Α’ Κατηγορία ΜΙΑ ομάδα (η πρώτη των Play-offs) αν ο πρωταθλητής Α’ Ηλείας Ξενοφών μετά τα μπαράζ ανόδου που δίνει ΔΕΝ ανέβει στη Γ’ Εθνική

– Θα ανέβουν ΔΥΟ ομάδες (οι δυο πρώτες των Play-offs) αν γ ί ν ε ι αυτό

  • Υπενθυμίζεται κι ότι ανακηρύχθηκε πρωταθλήτρια και πήρε μια θέση ανόδου η Δάφνη Ανδραβίδας

Η Α’ Κατηγορία στη νέα σεζόν έχει προβλεφθεί από την Προκήρυξη να γίνει με 12 ομάδες.

  Η επόμενη (4η) αγωνιστική   –   Κυριακή 19 Μαΐου

Διγενής Χαριάς – Πέλοπας Πύργου

Θύελλα Καρδαμά – Μακρίσια

ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
5η Αγωνιστική – Τετάρτη 22 Μαΐου

Μακρίσια – Διγενής Χαριάς

Πέλοπας Πύργου – Θύελλα Καρδαμά

6η Αγωνιστική – Κυριακή 26 Μαΐου

Μακρίσια – Πέλοπας Πύργου

Διγενής Χαριάς – Θύελλα Καρδαμά

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ – 22η αγωνιστική (τελευταία)

1ος Όμιλος

Κυριακή

ΑΠΟ Ώλενας – Πέλοπας Πελοπίου 3-6

ΠΑΣ Πύργος – Κεραυνός Βρίνας 2-2

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Αλφειονίδα 3-2

Άγιος Γεώργιος – Αργοναύτης 2-0

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειός Επιταλίου 5-0

Ατρόμητος Λαστεΐκων – Άγιος Δημήτριος 3-0 α.α.

Βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

Πέλοπας Πελοπίου 53 74-20

—————————————

Ατρόμητος Λαστεΐκων 52 76–17

ΠΑΣ Πύργος 47 68-29

Κεραυνός Βρίνας 46 58–23

Ολυμπ. Ζαχάρως 45 58–23

ΑΠΟ Ώλενας 42 54–37

Αγ. Γεώργιος 32 53–41

Αλφειονίδα 23 49–44

ΑΟ Ανδρίτσαινας 23 37–56

Αλφειός 9 13-86

Αγ. Δημήτριος 6 16–98

Αργοναύτης 6 11–93

2ος Όμιλος

Σάββατο

Ατρόμητος Καβασίλων – Αετός Αλποχωρίου 3-0

Κυριακή

Άρης Δήμητρας – ΑΠΟ Κουρτεσίου 3-4

Αίολος Πύργου – Προοδευτική Μανωλάδας 3-5

Εθνικός Γερακίου – Λέοντες Αμαλιάδας 3-3

Ερμής Πύργου – Δόξα Ελαιώνα 3-0 α.α.

Ίφιτος Καλυβίων – Αετός Κέντρου 3-0 α.α.

Βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

Ατρόμητος Καβασίλων 61 69–11

Κουρτέσι 60 90-15

—————————————

Προοδευτική Μαν. 54 69-24

Λέοντες Αμαλ. 46 75–26

Άρης Δήμητρας 36 57–49

Εθνικός Γερακίου 32 42–49

Αετός Αλποχωρίου 29 34–47

Αίολος Πύργου 26 39-49

Ίφιτος Καλυβίων 10 26–94

Ερμής Πύργου 10 24–59

Αετός Κέντρου – –

Δόξα Ελαιώνα – –

  • Η Δόξα Ελαιώνα και ο Αετός Κέντρου αποσύρθηκαν (μετά τη 2η αγωνιστική και μετά τη 14η αγωνιστική αντίστοιχα) – οι υπόλοιποι αγώνες τους κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

stamoulis anakainisi

This will close in 20 seconds