Δήμος Πύργου – Απευθείας ανάθεση σε δημοτικό σύμβουλο;
Μήπως πρόκειται για συννωνυμία; Θα θέλαμε διευκρινίσεις από την δημοτική αρχή για τα όσα αποκαλύπτει η αντιπολίτευση που κάνει λόγο για ΄΄προεκλογικό γραμμάτιο”
Ο δήμος Πύργου αποφάσισε να προβεί σε” απευθείας ανάθεση την προμήθεια πυροσβεστικών ειδών και την παροχή υπηρεσιών ”…σε γενικό σύνολο ύψους 30χιλ ευρώ. Ως εδώ όλα καλά.Το ερώτημα που προκύπτει είναι αν επιτρέέπι ο νόμος την ανάληψη έργωn και προμηθειών από φορείς που ταυτόχρονα είναι ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΎΜΒΟΥΛΟΙ ;;;όπως αναρωτιέται η αντιπολίτευση και συγκεκριμένα η παράταξη ”ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΎΡΓΟ” με επικεφαλής τον πρώην δήμαρχο Πύργου κ.Τάκη Αντωνακόπουλο.όπως θα δείτε παρακάτω η δημοτική παράταξη με ανάρτητη της στα socia media κάνει λόγο για ΄΄προεκλογικό γραμμάτιο…”
Μήπως πρόκειται για συnνωνυμία; Θα θέλαμε διευκρινίσεις από την δημοτική αρχή
Το ερώρημα είναι απλό αν είναι νόμιμο (και ηθικο) το γεγονός πως δημοτικός σύμβουλος – ‘όπως αποκάλυψε η παράταξη του πρώην δημάρχου – να είναι και προμηθευτής του ίδιου δήμου και μάλιστα με απευθείας ανάθεση;;;;;;
—
Για ”προεκλογικό γραμμάτιο” κάνει λόγο η αντιπολίτευση.
ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΓΟ
ΝΕΑ ΗΘΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΠΥΡΓΟΥ
ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΝΑΘΕΣΗ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗΣ
– Προεκλογικό γραμμάτιο …
ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ
πηγή
https://www.facebook.com/takisantonakopoulosenomenoi/posts/pfbid02rHq9W7KEqUHZ5h35wop1FbNYuyAvpyRgFN4oQjhp2zcQjGQuHsr1zFcFFJ2szBBpl