Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

mpevoudas 6x10 pasxa 2023(2)
devve 3x10 pasxa 2023 copy
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα του Σαββάτου

podosfairo apotel

Τοπικό Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα του Σαββάτου (τέλος κανονικής περιόδου Α’) – Πρόγραμμα Κυριακής

Mε εννιά συνολικά αναμετρήσεις, άνοιξε το Σάββατο η αυλαία για τη διεξαγωγή αυτό το διάστημα:

– Της 22ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας (τελευταία κανονικής περιόδου)

– Της 24ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 17ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στους δυο Ομίλους

* Αποτελέσματα και υπόλοιπο πρόγραμμα:   

Α’ ΗΛΕΙΑΣ  –  22η αγωνιστική

Σάββατο

* Ξενοφών Κρεστένων – Ολυμπιακός Σαβαλίων  4-1

* Αστέρας Αμαλιάδας – Θύελλα Πύργου  5-3

* Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Απόλλων Ν. Φιγαλείας  2-3

* Δόξα Ν. Μανωλάδας – Αίας Γαστούνης  1-1

* Ηλειακός Λεχαινών – Πήγασος Πρασίνου  4-0

* Ρεπό: Πανηλειακός

Βαθμολογία (σε 22 αγώνες)

Ξενοφών Κρεστένων       48       39–10

Θύελλα Πύργου       42       55–23

Ηλειακός Λεχαινών      40       48–20

Αστέρας Αμαλιάδας       39         43–23

–————————————–

Δόξα Ν. Μανωλάδας       37         30-24

Πανηλειακός       19       24–35

Αίας Γαστούνης       18       16-30

Ολυμπιακός Σαβαλίων      15        23–44

–————————————–

Πήγασος Πρασίνου        15        16–39

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου      15       20-38

—————————————

Απόλλων Ν. Φιγαλείας       14        24–52

Β’ ΗΛΕΙΑΣ  –  24η αγωνιστική

Σάββατο

Θύελλα Καρδαμά – Ηλειακός Βαρθολομιού  2-0

Κάστρο – Ολυμπιάδα Γουμέρου  1-2

Κυριακή – 5.00 μ.μ.

Πρόοδος Σαλμώνης – Δάφνη Ανδραβίδας

Κεραυνός Χειμαδιού – Μυρσιναϊκός

Πέλοπας Πύργου – Διγενής Χαριάς

Ολυμπιακός Λαμπετίου – ΠΑΟ Κακοβάτου    (Σάββατο 6 Απριλίου)

Μακρίσια – Κένταυρος Σωστίου  3-0 α.α.

Γ ΗΛΕΙΑΣ  –  17η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Σάββατο

ΠΑΣ Πύργος – Πέλοπας Πελοπίου  1-0 ημίχρ.   (είχε έναρξη 4.30΄αλλά ξεκίνησε στις 5.00)

Κυριακή – 11.00 π.μ.

ΑΠΟ Ώλενας – Ατρόμητος Λαστεΐκων    

Αλφειός Επιταλίου – Κεραυνός Βρίνας    

Άγιος Γεώργιος – Αλφειονίδα    

Άγιος Δημήτριος – Αργοναύτης Κατακόλου

Κυριακή – 12.00

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Ολυμπιακός Ζαχάρως

2ος Όμιλος

Κυριακή – 11.00 π.μ.

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Αίολος Πύργου   

Ερμής Πύργου – Λέοντες Αμαλιάδας   

Ίφιτος Καλυβίων – Αετός Αλποχωρίου 

Εθνικός Γερακίου – Αετός Κέντρου  3-0 α.α.

Άρης Δήμητρας – Δόξα Ελαιώνα  3-0 α.α.

Κυριακή – 5.00 μ.μ.

Ατρόμητος Καβασίλων – Προοδευτική Μανωλάδας

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

tselepistudio photo 1tselepistudio photo

This will close in 20 seconds