Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

mixalopoulos antallakitka
antonopoulos autokintita 6x10 cmyk
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Ηλεία – Τοπικό ποδόσφαιρο – Αποτελέσματα αγώνων

podosfairo apotel

Αποτελέσματα 30/12 (Β’ – Γ’ – Κύπελλο) – Βαθμολογίες και συνέχεια

Με συνολικά επτά ματς, έξι πρωταθλήματος εξ αναβολών για τη Β’ και τη Γ’ κατηγορία κι ένα προημιτελικών κυπέλλου, υπήρξε αγωνιστική δραστηριότητα το Σάββατο 30/12 (άλλο ένα εξ αναβολής Γ’ έχει οριστεί την Κυριακή).

Β‘ ΗΛΕΙΑΣ  –  εξ αναβολής

ΑΟ Κάστρου – ΠΑΟ Κακοβάτου  1-3

Δάφνη Ανδραβίδας – Πρόοδος Σαλμώνης  3-1

Διγενής Χαριάς – Πέλοπας Πύργου  1-2

Βαθμολογία  (σε 11 αγώνες)

Δάφνη Ανδραβ.      29      37–10

ΠΑΟ Κακοβάτου     28       24–10

Μακρίσια      23       28–9

Πέλοπας Πύργου      23        22-15

–————————————–

Θύελλα Καρδαμά      22       29–12

Κεραυνός Χειμαδιού      18       20–17

Διγενής Χαριάς      13       20-24

Μυρσιναϊκός       13        15-23

Ηλειακός Βαρθολ.      13        17–22

–———————————

Κάστρο       11         17–30

Ολυμπιάδα Γουμ.      11         22–24

Ολυμπ. Λαμπετίου     7       14-33

Πρόοδος Σαλμ.      6       16-27

—————————————

Κένταυρος Σωστίου     3       8–33

Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Κένταυρος Σωστίου – Μακρίσια    (Τετάρτη 3 Ιανουαρίου)

     Η επόμενη αγωνιστική (12η)   –   6,7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Θύελλα Καρδαμά – Δάφνη Ανδραβίδας   (6/1)

Ολυμπ. Λαμπετίου – Ολυμπιάδα Γουμέρου   (6/1)

Πέλοπας Πύργου – ΠΑΟ Κακοβάτου   (6/1)

Πρόοδος Σαλμώνης – Μυρσιναϊκός   (7/1)

Κεραυνός Χειμαδιού – Μακρίσια   (7/1)

Κάστρο – Κένταυρος Σωστίου   (7/1)

Διγενής Χαριάς – Ηλειακός Βαρθολ.   (7/1)

Γ‘ ΗΛΕΙΑΣ  –  εξ αναβολής

1ος Όμιλος

Σάββατο

Αγ. Γεώργιος – Αγ. Δημήτριος  4-2

Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΠΟ Ώλενας  0-1

Κυριακή (31/12)   –   12.30

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειονίδα 

Βαθμολογία  (σε 7 αγώνες)

Πέλοπας Πελοπίου      18      29-6

Κεραυνός Βρίνας     16       19-6

Ατρόμητος Λαστεΐκων     16       20-7

Ολυμπ. Ζαχάρως     16        19-6

Αγ. Γεώργιος      13        21-12

ΑΠΟ Ώλενας      12         11-8

ΠΑΣ Πύργος     10         19-13

Αλφειονίδα      3          6-11

ΑΟ Ανδρίτσαινας    3      8-19

Αλφειός     3        5-27

Αγ. Δημήτριος     3         10-29

Αργοναύτης     0         2-25

* Δεν έχουν γίνει:   ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειονίδα (31/12), Αλφειός – Αργοναύτης (10/1), Αργοναύτης – ΑΠΟ Ώλενας

    Η επόμενη αγωνιστική (8η)   –   6,7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Άγιος Γεώργιος – ΑΠΟ Ώλενας    (6/1)

Ατρόμητος Λαστεΐκων – Πέλοπας Πελοπίου    (7/1)

Αλφειονίδα – Αλφειός Επιταλίου    (7/1)

Ολυμπ. Ζαχάρως – ΠΑΣ Πύργος    (7/1)

Αργοναύτης – Κεραυνός Βρίνας    (7/1)

Άγιος Δημήτριος – ΑΟ Ανδρίτσαινας    (7/1)

2ος Όμιλος

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ατρόμητος Καβασίλων  1-0

Βαθμολογία  (σε 7 αγώνες)

Κουρτέσι      21        27-2

Λέοντες Αμαλ.     18        32-5

Ατρόμητος Καβασίλων      16       26-6

Προοδευτική Μαν.     16        27-10

Αρης Δήμητρας      15         24-16

Εθνικός Γερακίου     12           12-15

Αετός Αλποχωρίου     12         17-16

Αετός Κέντρου     9        13-19

Αίολος Πύργου    3         8-24

Ερμής Πύργου    0          8-26

Ίφιτος Καλυβίων      0          3-30

Δόξα Ελαιώνα      –          –

Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

* Δεν έχει γίνει: Ίφιτος Καλυβίων – Αίολος Πύργου 

          Η επόμενη αγωνιστική (8η)   –   6,7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Προοδευτική Μανωλ.– Άρης Δήμητρας     (6/1)

Ατρόμητος Καβασίλων – Εθνικός Γερακίου     (6/1)

Αίολος Πύργου – Ερμής Πύργου     (6/1)

Αετός Κέντρου – Λέοντες Αμαλ.     (7/1)

Ίφιτος Καλυβίων – ΑΠΟ Κουρτεσίου     (7/1)

Αετός Αλποχωρίου – Δόξα Ελαιώνα  3-0 α.α.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΗΛΕΙΑΣ     –    Γ’ Φάση  –  ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ  (μονοί)

Σάββατο 30/12

Ηλειακός Λεχαινών  –  Αίας Γαστούνης  0-2

Οι υπόλοιποι αγώνες αυτής της φάσης:

Δάφνη Ανδραβίδας  –  Αστέρας Αμαλιάδας  0-3        (έχει διεξαχθεί 23/12)

Απόλλων Ν. Φιγαλείας  –  ΠΑΟ Βάρδας  0-4       (έχει διεξαχθεί 22/11)

Πανηλειακός  –  Θύελλα Πύργου            (δεν έχει ακόμα οριστεί ημερομηνία)

      Η επόμενη Δ’ Φάση  –  ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

ΠΑΟ Βάρδας   –   Αστέρας Αμαλιάδας

Αίας Γαστούνης    –   (Νικητής) Πανηλειακός – Θύελλα Πύργου

Οι ημιτελικοί είναι διπλοί αγώνες (κι οι δυο ομάδες που θα επικρατήσουν προκρίνονται στον τελικό).

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos