Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

giannikopoulos
mixalopoulos antallaktika merced
keapyrgou

Ηλεία -Τοπικό ποδόσφαιρο – Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής – Η Βαθμολογία και η επόμεν η αγωνιστική

hleiakaneapodosfairo

Όλα τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική

Α’ ΗΛΕΙΑΣ  –  8η αγωνιστική

Κυριακή

* Ηλειακός Λεχαινών – Ξενοφών Κρεστένων  0-0    

* Πήγασος Πρασίνου – Απόλλων Ν. Φιγαλείας  3-1     

* Δόξα Ν. Μανωλάδας – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου  1-0      

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

Σάββατο

* Θύελλα Πύργου – Ολυμπιακός Σαβαλίων  2-0          (14′ Αγκόλι, 68′ Πεσκελίδης)

Τετάρτη (6/12)  –  3.15 μ.μ.

Αστέρας Αμαλιάδας – Πανηλειακός    

Βαθμολογία (σε 8 αγώνες)

Ξενοφών Κρεστ.     18       16–3

Θύελλα Πύργου     17       16–7

Ηλειακός Λεχαινών    14       17-8

Δόξα Ν. Μανωλ.     11       10-6

Πανηλειακός     10       10–8

Αστέρας Αμαλ.     8       8–7

Αίας Γαστούνης     6       6-13

Ολυμπιακός Σαβαλ.    6       9–15

Λ. Αστέρας Σκουροχ.    6      7-16

Πήγασος Πρασίνου      5       6–15

Απόλλων Ν. Φιγαλ.     5      12–19

* Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Αστέρας Αμαλιάδας – Πανηλειακός (Τετάρτη 6/12)

Ρεπό για τον α’ γύρο δεν έχουν κάνει: Ηλειακός, Ξενοφών, Πανηλειακός

Η επόμενη αγωνιστική (9η)

Θύελλα Πύργου – Πήγασος Πρασίνου      (Σάββατο 9/12)

Ολυμπ. Σαβαλίων – Αίας Γαστούνης     (Κυριακή 10/12)

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Δόξα Ν. Μανωλάδας    (Κυριακή 10/12)

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Αστέρας Αμαλιάδας     (Δευτέρα 11/12)

Πανηλειακός – Ξενοφών Κρεστένων      (Δευτέρα 11/12)

Ρεπό: Ηλειακός Λεχαινών

Β’ ΗΛΕΙΑΣ –  αγωνιστική

Κυριακή

Μακρίσια – Διγενής Χαριάς  4-0

Κεραυνός Χειμ.– Πρόοδος Σαλμώνης  2-1

Κάστρο – Πέλοπας Πύργου  1-1

Ολυμπ. Λαμπετίου – Ηλειακός Βαρθολ.   Αναβλήθηκε   (23/12)

Σάββατο

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Δάφνη Ανδραβίδας  1-4

Μυρσιναϊκός – ΠΑΟ Κακοβάτου  0-1

Κένταυρος Σωστίου – Θύελλα Καρδαμά  0-5

Βαθμολογία (σε 8αγώνες)

Δάφνη Ανδραβ.     19      23–6

Μακρίσια     19      24–6

ΠΑΟ Κακοβάτου     18     15-6

Κεραυνός Χειμαδιού     18      19–11

–————————————–

Θύελλα Καρδαμά     16     22–8

Πέλοπας Πύργου     13     12-13

Κάστρο       11      16–19

Ηλειακός Βαρθολ.     9      13–14

Διγενής Χαριάς     7      11-21

–————————————–

Ολυμπιάδα Γουμ.     7      13–18

Μυρσιναϊκός      6       8-19

Ολυμπ. Λαμπετίου    6     11-21

Πρόοδος Σαλμ.     3      9-16

—————————————

Κένταυρος Σωστίου    3      6–24

Δεν έχουν γίνει οι αγώνες:  Πέλοπας Πύργου – Δάφνη Ανδραβίδας (Τετάρτη 6 Δεκεμβρίου), Πρόοδος Σαλμώνης – ΠΑΟ Κακοβάτου (Σάββατο 23 Δεκεμβρίου), Ολυμπιακός Λαμπετίου – Ηλειακός Βαρθολ. (Σάββατο 23 Δεκεμβρίου)

* * * Β’ Κατηγορία Ηλείας: Πόσοι ανεβαίνουν και πως θα γίνουν τα Πλέι οφ – Πόσοι υποβιβάζονται και πως θα γίνουν Πλέι άουτ καθόδου

Η επόμενη αγωνιστική (9η)

ΠΑΟ Κακοβάτου – Μακρίσια      (Σάββατο 9/12)

Δάφνη Ανδραβίδας – Κένταυρος Σωστίου     (Σάββατο 9/12)

Θύελλα Καρδαμά – Κεραυνός Χειμ.      (Σάββατο 9/12)

Πέλοπας Πύργου – Ολυμπ. Λαμπετίου      (Κυριακή 10/12)

Διγενής Χαριάς – Κάστρο     (Κυριακή 10/12)

Ηλειακός Βαρθολ.– Πρόοδος Σαλμώνης     (Κυριακή 10/12)

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Μυρσιναϊκός       (Κυριακή 10/12)

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ – 5η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Κυριακή

ΠΑΣ Πύργος – Αλφειός Επιταλίου   6-0  

ΑΠΟ Ώλενας – Κεραυνός Βρίνας  0-2

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Αργοναύτης   Δεν διεξήχθη

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειονίδα   Αναβλήθηκε   (30/12)

Σάββατο

Άγιος Δημήτριος – Πέλοπας Πελοπίου  1-6  

Άγιος Γεώργιος – Ατρόμητος Λαστεΐκων  2-2

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Ατρόμητος Λαστεΐκων   13      15-5

Πέλοπας Πελοπίου   12      21-2

Κεραυνός Βρίνας   10      8-5

Ολυμπ. Ζαχάρως   7       8-6

ΠΑΣ Πύργος  7        13-9

ΑΠΟ Ώλενας   6       8-7

Αγ. Γεώργιος   4       9-9

Αλφειός   3        4-10

ΑΟ Ανδρίτσαινας   3       7-11

Αλφειονίδα   0        1-6

Αγ. Δημήτριος    0       3-14

Αργοναύτης   0        0-13

* Δεν έχουν γίνει οι αγώνες:   Πελόπιο – Αλφειός (23/12), Αλφειονίδα – Αγ. Δημήτριος (23/12), Αργοναύτης – Ώλενα (23/12), Αγ. Γεώργιος – Αγ. Δημήτριος (30/12), ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειονίδα (30/12), Αλφειός – Αργοναύτης (10/1)

* Δεν υπολογίζεται: Ολυμπιακός Ζαχάρως – Αργοναύτης

Η επόμενη αγωνιστική (6η)

Ολυμπ. Ζαχάρως – ΑΟ Ανδρίτσαινας      (9/12)

Πέλοπας Πελοπίου – ΠΑΣ Πύργος     (9/12)

Αλφειονίδα – Άγιος Γεώργιος     (10/12)

Κεραυνός Βρίνας – Αλφειός Επιταλίου     (10/12)

Αργοναύτης – Άγιος Δημήτριος     (10/12)

Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΠΟ Ώλενας       (10/12)

2ος Όμιλος

Κυριακή

Άρης Δήμητρας – Ερμής Πύργου  3-1          

Ίφιτος Καλυβίων – Λέοντες Αμαλιάδας  1-6

Ατρόμητος Καβασίλων – Αετός Κέντρου    Αναβλήθηκε (20/12)

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Προοδευτική Μανωλ.   Αναβλήθηκε (23/12)

Σάββατο

Αίολος Πύργου – Αετός Αλποχωρίου  1-2    

Εθνικός Γερακίου – Δόξα Ελαιώνα  3-0 α.α.

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

Κουρτέσι     12       18-1

Ατρόμητος Καβασίλων    12      18-1

Προοδευτική Μαν.   12        19-3

Λέοντες Αμαλ.    12         25-4

Εθνικός Γερακίου   12        10-7

Αρης Δήμητρας      6        13-15

Αετός Αλποχωρίου    6        9-14

Αετός Κέντρου   3        4-7

Αίολος Πύργου   3       8-20

Ερμής Πύργου   0       4-14

Ίφιτος Καλυβίων     0         1-21

Δόξα Ελαιώνα      –           –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

* Δεν έχουν γίνει οι αγώνες: Ατρόμητος Καβασίλων – Αετός Κέντρου (20/12), Αετός Κέντρου – Ερμής Πύργου (23/12), Άρης Δήμητρας – Ίφιτος Καλυβίων (23/12), ΑΠΟ Κουρτεσίου – Προοδευτική Μανωλ. (23/12)

Η επόμενη αγωνιστική (6η)

Προοδευτική Μανωλ. – Ατρόμητος Καβασίλων       (10/12)

Αετός Κέντρου – Εθνικός Γερακίου        (10/12)

Αετός Αλποχωρίου – Ίφιτος Καλυβίων       (10/12)

Λέοντες Αμαλιάδας – Ερμής Πύργου     (10/12)

Αίολος Πύργου – ΑΠΟ Κουρτεσίου       (10/12)

Δόξα Ελαιώνα – Άρης Δήμητρας 0-3 α.α.

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

viber image 2024 02 23 12 35 38 848

This will close in 20 seconds