![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Λάτσειος Ναυτικός Όμιλος Κατακόλου – Κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας
![ΌΌ](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΌΌ.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία έγινε η συνάντηση των φίλων και μελών του Λάτσειου Ναυτικού Ομίλου Κατακολου με αφορμή την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας.
Στην τελετή παρευρέθηκαν ο δήμαρχος Πύργου Στάθης Καννής, ο βουλευτής Ηλείας Διονύσης Καλαματιανός, οι αντιπεριφερειάρχες Θεόδωρος Βασιλόπουλος και Δημήτρης Νικολακόπουλος, ο πρόεδρος και αντιπρόεδρος του Λιμενικού Ταμείου Πύργου Χρήστος Νικολουτσος και Αλέκος Γαλανόπουλος καθώς και ο Λιμενάρχης Κατακόλου Απόστολος Γκάρτζιος.
Έγινε η απονομή, για τις δύο τελευταίες ιστιοδρομίες της χρονιάς, στα πληρώματα που διακρίθηκαν καθώς και η απονομή των πτυχίων στους σπουδαστές της τελευταίας σχολής ιστιοπλοΐας που έγινε Αύγουστο και Σεπτέμβριο 2023.
Ο ΛΑ.ΝΟΚ βράβευσε την πολύτιμη προσφορά ενός εκλεκτού μέλους, του Νίκου Παναγέα, με την απονομή τιμητικής πλακέτας.
Η δεξίωση ολοκληρώθηκε με πολύ χορό και με λαχειοφόρο κατά την οποία μοιράστηκαν πολλά δώρα. Μεγάλος νικητής της λαχειοφόρου η Όλγα Δημητρακοπούλου η οποία κέρδισε πίνακα ζωγραφικής τον οποίο φιλοτέχνησε ο ιστιοπλόος και μέλος του ομίλου μας Γιάννης Σαρταμπάκος
![ΗΡΗΕ](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΗΡΗΕ.jpg)
![ΝΦΧΓ](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΝΦΧΓ.jpg)
![ΗΜ](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΗΜ.jpg)
![ΌΌ](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/ΌΌ.jpg)