![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
«Ο Δήμος Ήλιδας στο Δίκτυο Πόλεων με Λίμνες για την αξιοποίηση λίμνης Πηνειού
![bdzfbfD](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/02/bdzfbfD.jpg)
Στην Γενική Συνέλευση του «Δικτύου Πόλεων με Λίμνες», η οποία για το 2024 διεξήχθη στην πόλη της Πάτρας, συμμετείχε ο Δήμος Ήλιδας διά των δύο εκπροσώπων του, του αναπληρωτή δημάρχου και αντιδημάρχου Προγραμματισμού, Επιχειρηματικότητας, Προσέλκυσης Επενδύσεων και Εξωστρέφειας κ. Μάκη Παπαγιαννόπουλου και του δημοτικού συμβούλου κ. Κώστα Κουτρουμπή.
Ο Δήμος Ήλιδας συμμετέχει στο «Δίκτυο Πόλεων με Λίμνες» από το 2017, με μοναδικό σκοπό την ανάδειξη της λίμνης φράγματος Πηνειού.
Κατά τη Γενική Συνέλευση αναδείχθηκε -μεταξύ άλλων- το νέο διοικητικό συμβούλιο για την επόμενη πενταετία, με τον Δήμαρχο Αργιθέας Ανδρέα Στεργίου να διαδέχεται τον επί σειρά ετών πρόεδρο του Δικτύου και πρώην Δήμαρχο Δωρίδας κ. Γιώργο Καπεντζώνη. Η φετινή Γενική Συνέλευση φιλοξενήθηκε στην αίθουσα του περιφερειακού συμβουλίου Δυτικής Ελλάδας.