Πυρκαγιά στον χώρο που βρίσκεται ο όρχος των οχημάτων του Δήμου Πύργου
Πύργος: Πυρκαγιά σε χώρο εναπόθεσης σκουπιδιών δίπλα από το εθνικό στάδιο της πόλης
Πυκνοί καπνοί και έντονη μυρωδιά και στην Εθνική Οδό Πύργου – Πάτρας.
Πυρκαγιά ξέσπασε σήμερα το απόγευμα της Τρίτης στον χώρο που βρίσκεται ο όρχος των οχημάτων του Δήμου, και γίνεται εναπόθεση σκουπιδιών, κλαδιών και ογκωδών αντικειμένων , δίπλα στο Εθνικο Στάδιο στον Πύργο.
Στο σημείο έφθασαν δυνάμεις της Πυροσβεστικής που προχώρησαν στην κατάσβεση ενώ για αρκετή ώρα οι τοξικοί καπνοί από τα σκουπίδια και τα άλλα αντικείμενα “επνιγαν” την πόλη του Πύργου.
Σε πολύ μικρή απόσταση βρίσκεται το Γενικό Νοσοκομείο Πύργου που “πνίγηκε” στους τοξικούς καπνούς και την μυρωδιά!!!
φωτo: facebook Αργυρή Αντωνοπούλου