![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Συνεδρίασε για πρώτη φορά η Τοπική Κοινότητα Αμαλιάδας – Δέσμευση όλωντων παρατάξεων για συνεργασία
![1](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/1-2.jpg)
Τηνπρώτη του συνεδρίαση προκειμένου να συγκροτηθείσεσώμα, πραγματοποίησε
τοΣυμβούλιοτης
Τοπικής
Κοινότητας
Αμαλιάδας
,έπειτα
από
πρόσκληση
του
νέου
προέδρου
κ. Παναγιώτη Γιαννόπουλου.
![2 2](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/2-2.jpg)
Οι πρώτες αποφάσεις πουελήφθησαν είχαν νακάνουν με διοικητικές πράξεις, στην οποίεςχρειάζεται η συναίνεση της κοινότητας Αμαλιάδας, αλλά και αποφάσεις τις οποίεςεισηγείται το συλλογικό όργανο.Μετάτοτέλοςτηςσυνεδρίασης,ηοποίαπραγματοποιήθηκεστοΣυνεδριακόΚέντρουτουΔήμου Ήλιδας,ο πρόεδροςείχε καιμιαέκπληξη γιατα11 μέλητουσυμβουλίου, κόβονταςτην πρωτοχρονιάτικη πίτα του σώματος.ΝικητήςτουφλουριούήτανοΤοπικόςΣύμβουλοςΑμαλιάδαςκ.Γιώργος Θεοδωρακάτος,οοποίος έλαβε και ένα συμβολικό δώρο από τον κ. Παναγιώτη Γιαννόπουλο.Ολαταμέληδεσμεύτηκανγιαμίαεποικοδομητικήθητεία,αλλάκαιαγαστήσυνεργασίαόλωντωνπαρατάξεων,,μετηνκοινότηταναθέλει ναδιαδραματίσειπρωταγωνιστικόρόλομέσα στην επόμενη πενταετία. 1