![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Την πίτα τους έκοψαν τα μέλη του ΚΑΠΗ Κρεστένων
![Την πίτα τους έκοψαν τα μέλη του ΚΑΠΗ Κρεστένων](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/02/Την-πίτα-τους-έκοψαν-τα-μέλη-του-ΚΑΠΗ-Κρεστένων.jpg)
Παρουσία μεγάλου αριθμού μελών, κατοίκων και τοπικών φορέων, έγινε το βράδυ της Πέμπτης η κοπή της πατροπαράδοτης πίτας του ΚΑΠΗ Κρεστένων, στην αίθουσα της πρ. Μαθητικής Εστίας της πόλης.
Ο δήμαρχος Ανδρίτσαινας-Κρεστένων κ. Σάκης Μπαλιούκος ευχήθηκε στα μέλη του Κέντρου αλλά και σε όλους τους παρευρισκόμενους, να έχουν προσωπική υγεία και οικογενειακή ευτυχία, επισημαίνοντας πως ο δήμος στηρίζει τις δράσεις του ΚΑΠΗ Κρεστένων.
Από την πλευρά της η αντιδήμαρχος κ. Αθανασία Κουσκουρή υπογράμμισε ότι οι άνθρωποι που βρίσκονται στο ΚΑΠΗ είναι πολίτες με μεγάλη ενέργεια και διάθεση για προσφορά, συμμετέχοντας σε όλα τα δρώμενα του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων.
Την πίτα ευλόγησαν εκπρόσωποι της εκκλησίας από την ευρύτερη περιοχή, ενώ ακολούθησε μικρή δεξίωση στους χώρους της πρ. Μαθητικής Εστίας, προς τιμήν όλων των παριστάμενων.
Παραβρέθηκαν η πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων κ. Δήμητρα Ζαφειροπούλου, ο αντιδήμαρχος κ. Αν. Καρνάρος, ο Γ.Γ. του δήμου κ. Κώστας Πολυζωγόπουλος, δημοτικοί σύμβουλοι, πρόεδροι κοινοτήτων, εκπρόσωποι φορέων κ.α.
![image 27 6 1024x701 1](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/02/image-27-6-1024x701-1.jpg)