![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Αρχ.Ολυμπία: Η αποκομιδή των απορριμμάτων ξεκίνησε και γίνεται πλέον τακτικά.
![IMG 9e4a8ef845c51bf87443f35f47040861 V (1)](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/IMG-9e4a8ef845c51bf87443f35f47040861-V-1.jpg)
Δήλωση Δημάρχου
Στις πρώτες μέρες της θητείας μου ως Δήμαρχος, αντιμετωπίσαμε ένα σοβαρό πρόβλημα με τη συλλογή των απορριμμάτων που είχαν συσσωρευθεί τους τελευταίους δύο μήνες και απειλούσε τη δημόσια υγεία.
Με συντονισμένες κ γρήγορες ενέργειες καταφέραμε να βρούμε άμεσα μια βιώσιμη και αποτελεσματική λύση.
Η αποκομιδή των απορριμμάτων ξεκίνησε και γίνεται πλέον τακτικά. Στόχος μας είναι η Αρχαία Ολυμπία να γίνει πρότυπο βιώσιμης και οικολογικής διαχείρισης στην περιφέρεια.
Για εμάς η δημόσια υγεία και η καθαριότητα του δήμου μας είναι προτεραιότητα.
![panagiotopoulosar arxolympia dimarxos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/panagiotopoulosar-arxolympia-dimarxos.jpg)
Δήλωση Κρέζου Γεώργιου
Παρά τη δύσκολη κατάσταση που κληρονομήσαμε σχετικά με τη λειτουργία και τα υφιστάμενα προβλήματα της υπηρεσίας καθαριότητος που κορυφώθηκαν το τελευταίο δίμηνο, καταβάλαμε υπεράνθρωπες προσπάθειες για να λύσουμε το πρόβλημα.
Έχουμε ξεκινήσει ήδη την αποκομιδή και ευελπιστούμε σε λίγες μέρες ότι θα επανέλθουμε στην κανονικότητα ως οφείλουμε και έχουμε χρέος απέναντι στους πολίτες και τη κοινωνία.
![krezoa gioros arxolympia](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/krezoa-gioros-arxolympia.jpg)