![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Ένα ακόμα καινούργιο απορριμματοφόρο παρέλαβε ο Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνη
![aporri atoforo andravida](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/12/aporri-atoforo-andravida.jpg)
Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης: Ακόμα ένα καινούργιο απορριμματοφόρο όχημα στον στόλο
Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης: Ακόμα ένα καινούργιο απορριμματοφόρο όχημα στον στόλο
Ένα ακόμα καινούργιο απορριμματοφόρο όχημα με συμπιεστή απορριμμάτων, χωρητικότητας 16 κυβικών, παρέλαβε ο Δήμος Ανδραβίδας-Κυλλήνης. Η χρηματοδότηση για την απόκτηση του οχήματος, ύψους 167.400 ευρώ, προήλθε από το Πρόγραμμα του Υπουργείου Εσωτερικών «Φιλόδημος ΙΙ».
Το όχημα παρέλαβαν ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας, ο Αντιδήμαρχος Καθαριότητας Παναγιώτης Βαγγελάκος, ο Γ.Γ. του Δήμου Κώστας Βαρβαρέσος, ο Διευθυντής των Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Γιώργος Τσουραπάς και ο Προϊστάμενος Περιβάλλοντος Γιώργος Κορδονούρης.
Ο Δήμαρχος Γιάννης Λέντζας, δήλωσε: «Συνεχίζουμε την διαρκή αναβάθμιση του στόλου οχημάτων του Δήμου μας, συμβάλλοντας έτσι στην προσπάθεια για ποιοτικότερες υπηρεσίες προς τους συνδημότες μας».