Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

Screenshot 2024 03 23 112319
locomotive cafe
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα οι Βαθμολογίες και συνέχεια

podosfairo apotel

Όλα τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

Το Σάββατο και την Κυριακή, πραγματοποιήθηκαν ματς:

– Της 18ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας

– Της 19ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 14ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στους δυο Ομίλους

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική

Α’ ΗΛΕΙΑΣ  –  18η αγωνιστική

Κυριακή

Αίας Γαστούνης – Ξενοφών Κρεστένων  1-1

Δόξα Ν. Μανωλάδας – Αστέρας Αμαλιάδας   3-2

Ηλειακός Λεχαινών – Πανηλειακός  7-2 

Ολυμπιακός Σαβαλίων – Απόλλων Ν. Φιγαλείας  3-0

Ρεπό: Θύελλα Πύργου

Δευτέρα – 3.30 μ.μ.

Πήγασος Πρασίνου – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

Ξενοφών Κρεστένων      39       28–7

Θύελλα Πύργου      35       42–14

Ηλειακός Λεχαινών     34       41–16

Δόξα Ν. Μανωλάδας      30       26-19

–————————————–

Αστέρας Αμαλιάδας      29     32–17

Πανηλειακός      18       22–29

Ολυμπιακός Σαβαλίων     15      20–30

Αίας Γαστούνης      14      12-28

–——————————-

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου     12      13-28

Απόλλων Ν. Φιγαλείας      10      21–48

—————————————

Πήγασος Πρασίνου       7        12–33

Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Πήγασος Πρασίνου – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου  (26/2)

* Ρεπό για τον β’ γύρο δεν έχουν κάνει: Αίας, Ηλειακός, Ξενοφών, Πανηλειακός

 Η επόμενη αγωνιστική (19η)

Ξενοφών Κρεστένων – Ηλειακός Λεχαινών  (2/3)

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Δόξα Ν. Μανωλάδας  (2/3)

Ολυμπιακός Σαβαλίων – Θύελλα Πύργου   (3/3)

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Πήγασος Πρασίνου  (3/3)

Πανηλειακός – Αστέρας Αμαλιάδας  (3/3)

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

Β’ ΗΛΕΙΑΣ  –  19η αγωνιστική

Κυριακή

Διγενής Χαριάς – Δάφνη Ανδραβίδας  1-3

Πρόοδος Σαλμώνης – Ολυμπιάδα Γουμέρου  2-4

Κεραυνός Χειμαδιού – Κένταυρος Σωστίου  3-0 α.α.

Σάββατο

Πέλοπας Πύργου – Μυρσιναϊκός   0-3

Θύελλα Καρδαμά – ΠΑΟ Κακοβάτου  0-0

Ηλειακός Βαρθολομιού – Κάστρο  3-1

Ολυμπιακός Λαμπετίου – Μακρίσια  1-0

Βαθμολογία (σε 19 αγώνες)

Δάφνη Ανδραβ.      51       55–14

–————————————–

Μακρίσια      41       55–19

ΠΑΟ Κακοβάτου     40       40-19

Πέλοπας Πύργου     36       38-24

Διγενής Χαριάς      34       47-36

–————————————–

Θύελλα Καρδαμά     33      40–24

Ολυμπιάδα Γουμ.      29       43–36

Κεραυνός Χειμαδιού     28      34–34

Ηλειακός Βαρθολ.     22      28–38

Μυρσιναϊκός       20       28-41

–——————————–

Ολυμπ. Λαμπετίου    20      24-43

Κάστρο       18       30–55

—————————————

Πρόοδος Σαλμ.     10       25-52

Κένταυρος Σωστίου     3      13–59

* Ο Κένταυρος Σωστίου αποσύρθηκε μετά τη 14η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες του κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Η επόμενη αγωνιστική (20η)

ΠΑΟ Κακοβάτου – Δάφνη Ανδραβίδας   (2/3)

Μακρίσια – Πέλοπας Πύργου   (2/3)

Μυρσιναϊκός – Διγενής Χαριάς   (2/3)

Κάστρο – Ολυμπιακός Λαμπετίου   (3/3)

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Θύελλα Καρδαμά   (3/3)

Κεραυνός Χειμαδιού – Ηλειακός Βαρθολομιού   (3/3)

Κένταυρος Σωστίου – Πρόοδος Σαλμώνης  0-3 α.α.

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ  –  14η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Κυριακή

Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΟ Ανδρίτσαινας  2-0    

ΑΠΟ Ώλενας – Άγιος Δημήτριος  7-0  

Αλφειός Επιταλίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως  0-3

Σάββατο

Κεραυνός Βρίνας – Αλφειονίδα  2-1   

Πέλοπας Πελοπίου – Αργοναύτης Κατακόλου  5-0 

ΠΑΣ Πύργος – Άγιος Γεώργιος  2-1      

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

Πέλοπας Πελοπίου     37        54-9

Ατρόμητος Λαστεΐκων    32       46-10

Κεραυνός Βρίνας   30        33–13

ΑΠΟ Ώλενας    30        32-17

Ολυμπ. Ζαχάρως   27       31-12

Αγ. Γεώργιος    26        42-19

ΠΑΣ Πύργος   25        36-22

ΑΟ Ανδρίτσαινας    13       19–39

Αλφειονίδα    12       25–24

Αλφειός    9          10-51

Αγ. Δημήτριος    3      12–68

Αργοναύτης   0          3-59

Η επόμενη αγωνιστική (15η)

Ολυμπιακός Ζαχάρως – Πέλοπας Πελοπίου   (2/3)

Αλφειονίδα – Ατρόμητος Λαστεΐκων   (3/3)

ΠΑΣ Πύργος – ΑΠΟ Ώλενας   (3/3)

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αργοναύτης Κατακόλου   (3/3)

Άγιος Δημήτριος – Αλφειός Επιταλίου   (3/3)

Άγιος Γεώργιος – Κεραυνός Βρίνας   (3/3)

2ος Όμιλος

Κυριακή

Άρης Δήμητρας – Αίολος Πύργου  2-1     

Ερμής Πύργου – Ατρόμητος Καβασίλων  0-3

Λέοντες Αμαλιάδας – Αετός Αλποχωρίου  4-0

Αετός Κέντρου – ΑΠΟ Κουρτεσίου      αναβλήθηκε

Δόξα Ελαιώνα – Προοδευτική Μανωλ.  0-3 α.α.

Σάββατο

Εθνικός Γερακίου – Ίφιτος Καλυβίων  4-0

Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

Κουρτέσι     39         58-3

Ατρόμητος Καβασίλων    37        46-7

Προοδευτική Μαν.   35         48-14

Λέοντες Αμαλ.     31       51-15

Εθνικός Γερακίου   22       24–31

Άρης Δήμητρας      21       31–33

Αετός Κέντρου   18        24-34

Αετός Αλποχωρίου    16       21–33

Αίολος Πύργου   15       25-37

Ερμής Πύργου   9        22-43

Ίφιτος Καλυβίων     3        13-64

Δόξα Ελαιώνα      –     –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Δεν έχει γίνει: Αετός Κέντρου – ΑΠΟ Κουρτεσίου

Η επόμενη αγωνιστική (15η)

Προοδευτική Μανωλ. – Αετός Κέντρου   (2/3)

Ίφιτος Καλυβίων – Άρης Δήμητρας   (3/3)

Αίολος Πύργου – Λέοντες Αμαλιάδας   (3/3)

Ερμής Πύργου – Εθνικός Γερακίου   (3/3)

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Αετός Αλποχωρίου   (3/3)

Ατρόμητος Καβασίλων – Δόξα Ελαιώνα  3-0 α.α.

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

stamoulis anakainisi

This will close in 20 seconds