Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

mixalopoulos antallakitka
antonopoulos autokintita 6x10 cmyk
KEAPYRGOU ΟΣΔΕ24

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα,οι Βαθμολογίες και η συνέχεια

hleiakanea apotelesmata podosfairo

Όλα τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

Το Σάββατο και την Κυριακή, πραγματοποιήθηκαν ματς:

– Της 10ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας

– Της 10ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 7ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική

Α’ ΗΛΕΙΑΣ – 10η αγωνιστική

Κυριακή

* Αστέρας Αμαλιάδας – Απόλλων Ν. Φιγαλείας  7-0  

* Δόξα Ν. Μανωλάδας – Θύελλα Πύργου  0-4   

* Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Πανηλειακός  1-1  

* Ρεπό: Ξενοφών Κρεστένων

Σάββατο

* Αίας Γαστούνης – Πήγασος Πρασίνου    2-1          (55′ Μουτσάι, 62′ Μένα  –  35′ Λιαρόπουλος)         –        (64′ αποβολή με δεύτερη κίτρινη Μαργαρίτης)  

Αίας: Ψυχογιός, Γιούλης, Κολοτούρος, Ηλιάκης, Πανόπουλος, Γκίνης, Μαργαρίτης, Τζουβάνι, Μουτσάι, Θ. Νικολόπουλος (86′ Μπινιάρης), Κράγκαρης (46′ Μένα)

Πήγασος: Καρακίτσος, Πλατής, Λιαρόπουλος, Χριστακόπουλος, Δρογγίτης (80′ Λουκόπουλος), Καρβουνιάρης (22′ λ.τρ. Κ. Γιαννικόπουλος), Παπανδρέου, Μαρνέρας (65′ Γεωργίου), Γιαννόπουλος, Γιούρτας, Νικολακόπουλος

* Ηλειακός Λεχαινών – Ολυμπιακός Σαβαλίων  3-0        (28′ Κουτσογιαννόπουλος, 37′ Ανδρεόπουλος, 40′ Ανδρεόπουλος)

Ηλειακός: Α. Αντωνόπουλος (75′ Γκογκάκης), Παρασκευόπουλος (80′ Παπασωτηρίου), Τσαντίλης, Δούλος, Κόστα, Μάης, Καλογερόπουλος, Θ. Αντωνόπουλος (75′ Κοντός), Τσακοπιάκος, Χ. Κουτσογιαννόπουλος, Ανδρεόπουλος

Ολυμπιακός: Κόλλιας, Γερασιμόπουλος, Χατζηνικολάου, Λιούρης, Μαρκόπουλος, Α. Παναγιωτόπουλος, Μπατζαλής, Κολτσίδας, Τσάλας (46′ Τουράνι), Μπίρμπας (70′ Μαγκαφάς), Χατζηαράπης

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)

………………………………………………………………..

* Ρεπό για τον α’ γύρο δεν έχει κάνει: Πανηλειακός

        Η επόμενη αγωνιστική (11η – τελευταία α’ γύρου)

* Η αγωνιστική αυτή (τελευταία του α’ γύρου) είναι η πρώτη ημερολογιακά για το 2024 κι έχει οριστεί για το διήμερο 7-8 Ιανουαρίου. Έως τότε μεσολαβεί διακοπή του πρωταθλήματος κατά την εορταστική περίοδο.

Ολυμπ. Σαβαλίων – Ξενοφών Κρεστένων      (Κυριακή 7/1)

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου    (Κυριακή 7/1)

Αίας Γαστούνης – Δόξα Ν. Μανωλάδας     (Δευτέρα 8/1)

Πήγασος Πρασίνου – Ηλειακός Λεχαινών    (Δευτέρα 8/1)

Θύελλα Πύργου – Αστέρας Αμαλιάδας      (Δευτέρα 8/1)

Ρεπό: Πανηλειακός

Β’ ΗΛΕΙΑΣ – 10η αγωνιστική

Κυριακή

Κεραυνός Χειμαδιού – Δάφνη Ανδραβίδας  1-4

Πέλοπας Πύργου – Ηλειακός Βαρθολ.  3-0

Μακρίσια – Ολυμπιάδα Γουμέρου  3-2

Κάστρο – ΠΑΟ Κακοβάτου     Μετατέθηκε   (Σάββατο 30/12)

Σάββατο

Ολυμπ. Λαμπετίου – Διγενής Χαριάς  1-4

Κένταυρος Σωστίου – Μυρσιναϊκός  1-3

Πρόοδος Σαλμώνης – Θύελλα Καρδαμά  2-5

Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)

……………………………………………………………………………

Δεν έχουν γίνει οι αγώνες: Πρόοδος Σαλμώνης – ΠΑΟ Κακοβάτου (Σάββατο 23 Δεκεμβρίου), Ολυμπιακός Λαμπετίου – Ηλειακός Βαρθολομιού (Σάββατο 23 Δεκεμβρίου), ΑΟ Κάστρου – ΠΑΟ Κακοβάτου (Σάββατο 30 Δεκεμβρίου)

        Η επόμενη αγωνιστική (11η)  –  ΤΕΤΑΡΤΗ 27/12

ΠΑΟ Κακοβάτου – Ολυμπ. Λαμπετίου

Ηλειακός Βαρθολ. – Θύελλα Καρδαμά

Κένταυρος Σωστίου – Μακρίσια

Μυρσιναϊκός – Κεραυνός Χειμαδιού

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Κάστρο

Δάφνη Ανδραβίδας – Πρόοδος Σαλμώνης

Διγενής Χαριάς – Πέλοπας Πύργου

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ – 7η αγωνιστική

1ος Όμιλος

Κυριακή

Αλφειός Επιταλίου – Ατρόμητος Λαστεΐκων  1-5     

ΠΑΣ Πύργος – Αργοναύτης  5-1    

ΑΠΟ Ώλενας – Αλφειονίδα  2-1    

Άγιος Δημήτριος – Ολυμπ. Ζαχάρως  0-6  

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Άγιος Γεώργιος    Μετατέθηκε  (23/12)

Σάββατο

Κεραυνός Βρίνας – Πέλοπας Πελοπίου  3-1

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

Κεραυνός Βρίνας   16      19-6

Ατρόμητος Λαστεΐκων    16     20-6

Ολυμπ. Ζαχάρως   16      19-6

Πέλοπας Πελοπίου   15      25-6

ΠΑΣ Πύργος   10       19-13

ΑΠΟ Ώλενας   9       10-8

Αγ. Γεώργιος   7       11-9

ΑΟ Ανδρίτσαινας   3     7-13

Αλφειός   3       5-23

Αγ. Δημήτριος   3      7-21

Αλφειονίδα    0       2-10

Αργοναύτης   0      1-20

* Δεν έχουν γίνει οι αγώνες:

Πελόπιο – Αλφειός (23/12), Αλφειονίδα – Αγ. Δημήτριος (23/12), Αργοναύτης – ΑΠΟ Ώλενας (23/12), ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αγ. Γεώργιος (23/12), Αγ. Γεώργιος – Αγ. Δημήτριος (30/12), ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειονίδα (30/12), Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΠΟ Ώλενας (30/12), Αλφειός – Αργοναύτης (10/1)

      Η επόμενη αγωνιστική (8η)  –  6,7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

* Η αγωνιστική αυτή είναι η πρώτη ημερολογιακά για το 2024 κι έχει οριστεί για το διήμερο 6–7 Ιανουαρίου (στο ενδιάμεσο είναι προγραμματισμένοι εξ αναβολής αγώνες)

Άγιος Γεώργιος – ΑΠΟ Ώλενας    (6/1)

Ατρόμητος Λαστεΐκων – Πέλοπας Πελοπίου    (7/1)

Αλφειονίδα – Αλφειός Επιταλίου    (7/1)

Ολυμπ. Ζαχάρως – ΠΑΣ Πύργος    (7/1)

Αργοναύτης – Κεραυνός Βρίνας    (7/1)

Άγιος Δημήτριος – ΑΟ Ανδρίτσαινας    (7/1)

2ος Όμιλος

Κυριακή

Άρης Δήμητρας – Αετός Κέντρου   

Ερμής Πύργου – Αετός Αλποχωρίου   1-4

Δόξα Ελαιώνα – Λέοντες Αμαλ.  0-3 α.α.

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ατρόμητος Καβασίλων    Μετατέθηκε  (30/12)  

Ίφιτος Καλυβίων – Αίολος Πύργου   Μετατέθηκε  (30/12)  

Σάββατο

Εθνικός Γερακίου – Προοδευτική Μανωλ.  0-4

Βαθμολογία (σε 7 αγώνες)

…………………………………………………………………

Δόξα Ελαιώνα    – –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

* Δεν έχουν γίνει οι αγώνες:

Ατρόμητος Καβασίλων – Αετός Κέντρου (20/12), Αετός Κέντρου – Ερμής Πύργου (23/12), Άρης Δήμητρας – Ίφιτος Καλυβίων (23/12), ΑΠΟ Κουρτεσίου – Προοδευτική Μανωλ. (23/12), Λέοντες Αμαλιάδας – Ερμής Πύργου (30/12), Ίφιτος Καλυβίων – Αίολος Πύργου (30/12), ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ατρόμητος Καβασίλων (30/12)

       Η επόμενη αγωνιστική (8η)  –  6,7 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

* Η αγωνιστική αυτή είναι η πρώτη ημερολογιακά για το 2024 κι έχει οριστεί για το διήμερο 6–7 Ιανουαρίου (στο ενδιάμεσο είναι προγραμματισμένοι εξ αναβολής αγώνες).

Προοδευτική Μανωλ.– Άρης Δήμητρας     (6/1)

Ατρόμητος Καβασίλων – Εθνικός Γερακίου     (6/1)

Αίολος Πύργου – Ερμής Πύργου     (6/1)

Αετός Κέντρου – Λέοντες Αμαλ.     (7/1)

Ίφιτος Καλυβίων – ΑΠΟ Κουρτεσίου     (7/1)

Αετός Αλποχωρίου – Δόξα Ελαιώνα  3-0 α.α.

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

thermo knauf

This will close in 20 seconds