![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Οι πρωινές δράσεις του προγράμματος «Δημήτριος Βικέλας» στην Ορεινή Ολυμπία.
![βικ1](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/βικ1-1024x768.jpg)
Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκαν οι πρωινές δράσεις του προγράμματος «Δημήτριος Βικέλας» στην Ορεινή Ολυμπία.
Το πρωί της Τρίτης, αθλητές, μαθητές, γονείς και πολίτες βρέθηκαν στο Κούμανι και την Αγία Τριάδα, όπου συμμετείχαν σε επιμορφωτικές συναντήσεις για τον Αθλητισμό και το Περιβάλλον και βιωματικές προσεγγίσεις των αθλημάτων της Τοξοβολίας και της Πυγμαχίας.
Το Πρόγραμμα των Αθλητικών, Εκπαιδευτικών και Περιβαλλοντικών Δράσεων «Δημήτριος Βικέλας» συνεχίζεται το απόγευμα στην Αρχαία Ολυμπία, στον Ολυμπιακό Βοτανικό Κήπο, για στελέχη και μέλη των αθλητικών σωματείων του Νομού Ηλείας.
Σημειώνεται ότι ο Υπουργός Αθλητισμού, κ. Γιάννης Βρούτσης, θα βρίσκεται το απόγευμα στην Αρχαία Ολυμπία μαζί με σπουδαίες προσωπικότητες του Αθλητισμού.