![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Σε εξέλιξη το πρόγραμμα του Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας για την αντικατάσταση παλιών και φθαρμένων κάδων
![kadoi](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kadoi-1024x576.jpg)
Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκεται το πρόγραμμα του Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας για την σταδιακή αντικατάσταση των παλιών και φθαρμένων κάδων, σε διάφορα σημεία του Δήμου.
Σήμερα, ο Αρμόδιος Αντιδήμαρχος Καθαριότητας, κ. Γιώργος Κρέζος και ο Προϊστάμενος Καθαριότητας και Ανακύκλωσης, κ. Γιώργος Καρανικολός, παρέλαβαν 80 περίπου νέους μεταλλικούς κάδους.
Σημειώνεται ότι οι νέοι κάδοι είναι μεταλλικοί με πράσινο πλαστικό καπάκι, διαθέτουν ειδικό ποδομοχλό που επιτρέπει στους πολίτες να εναποθέτουν τα απορρίμματά τους εύκολα, και έχουν ενισχυθεί με υλικό αντιγκράφιτι, ώστε να προστατεύονται από βανδαλισμούς.
«Η ποιότητα ζωής του πολίτη ξεκινά από μια πόλη καθαρή και όμορφη. Για αυτό και οι υπηρεσίες της Διεύθυνσης Καθαριότητας θα συνεχίσουν να διαμορφώνουν σταδιακά ένα σύγχρονο δίκτυο, το οποίο θα διευκολύνει σημαντικά κατοίκους και επισκέπτες να την διατηρούν καθαρή», δήλωσε μεταξύ άλλων ο κ. Κρέζος.