![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Χριστουγεννιάτικη Γιορτή διοργανώνει ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 6ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΥΡΓΟΥ
![αφισα χριστουγεννιάτικη γιορτή 2023 726x1024 1](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/12/αφισα-χριστουγεννιάτικη-γιορτή-2023-726x1024-1.jpg)
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 6ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΠΥΡΓΟΥ: Χριστουγεννιάτικη Γιορτή
Το «ραντεβού» έχει δοθεί για το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου 2023, στις 5:00 μ.μ., στο αμφιθέατρο του σχολείου, εκεί που θα στηθεί και το καθιερωμένο πια Χριστουγεννιάτικο Παζάρι, για όσους επιθυμούν να ενισχύσουν την προσπάθεια του Συλλόγου για την ανάπτυξη δράσεων και εκδηλώσεων.
Στις 6:00 μ.μ., στη σκηνή, θα «ζωντανέψει» η θεατρική παράσταση «Μια Χριστουγεννιάτικη ιστορία» του Κάρολου Ντίκενς, από την Θεατρική Ομάδα του Γυμνασίου Βουνάργου, σε σκηνοθεσία της φιλολόγου Τζένης Μπίθα.
Τη «σκυτάλη» θα πάρει η Σχολή Χορού «Χοροκίνηση» της Πόπης Παναγοπούλου, και θα ξεσηκώσει όσους επιθυμούν να χορέψουν στους ρυθμούς των Χριστουγέννων.
Οι γλυκές και ζεστές εκπλήξεις δε θα λείψουν ούτε φέτος, αφού οι φίλοι του σχολείου «ΙΕΚ Σμαρνάκη» και «Coffee Island», στηρίζοντας την όμορφη αυτή πρωτοβουλία του Συλλόγου, θα προσφέρουν σε όλους γλυκούς λουκουμάδες και ζεστά ροφήματα.
Σας περιμένουμε όλους στον χώρο του σχολείου μας να περάσουμε όμορφες στιγμές με τα παιδιά μας και να βρεθούμε όλοι μαζί σε γιορτινή ατμόσφαιρα!
![αφισα χριστουγεννιάτικη γιορτή 2023 726x1024 1](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/12/αφισα-χριστουγεννιάτικη-γιορτή-2023-726x1024-1.jpg)