![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Δωρεά απνιδωτή από τους γιατρούς στο Στάδιο Πύργου
![APINIDOTHS PYRGOS 1 768x434](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/APINIDOTHS-PYRGOS-1-768x434-1.jpg)
Προσφορά απνιδωτή από τους γιατρούς στο Στάδιο Πύργου
Αυτόματο απινιδωτή δημοσίου χώρου, παρέλαβε χθες το πρωί από τον πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Ηλείας, Χρήστο Γιαννικούλη, ο δήμαρχος του Πύργου, Στάθης Καννής. Ο απινιδωτής θα βρίσκεται στο εξής, στον χώρο του Δημοτικού Σταδίου Πύργου για να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των χρηστών του ενώ ήδη την προηγούμενη Παρασκευή διεξήχθη εκπαιδευτικό σεμινάριο από το ΕΚΑΒ στο δημαρχείο όπου οι συμμετέχοντες εκπαιδεύτηκαν στην καρδιακή αναζωογόνηση καθώς και στην χρήση του απινιδωτή.
Ταυτόχρονα, τις επόμενες ημέρες αναμένεται κι άλλο σεμινάριο, ώστε προπονητές, γυμναστές και οι ίδιοι οι αθλητές και αθλούμενοι να μάθουν την χρήση του απινιδωτή. Χθες το πρωί ο κ. Καννής, παρουσία του προέδρου του ΔΣ, Δημήτρη Μεσσαλά, υποδέχθηκε στο γραφείο του στο Λάτσειο Δημοτικό Μέγαρο τον πρόεδρο του Ιατρικού Συλλόγου Ηλείας, Χρήστο Γιαννικούλη, παραλαμβάνοντας το πολύτιμο αυτό μηχάνημα