Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

giannikopoulos
mixalopoulos antallaktika merced
keapyrgou

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες και συνέχεια

hleiakanea apotelesmata podosfairo

Ποδόσφαιρο: Όλα τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

Το Σάββατο και την Κυριακή, πραγματοποιήθηκαν ματς:

– Της 15ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας

– Της 16ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 12ης αγωνιστικής (πρώτης του β’ γύρου) για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική – Τι ισχύει για άνοδο και υποβιβασμό:

        ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ                                   

Α’ ΗΛΕΙΑΣ  –  15η αγωνιστική

Κυριακή

* Αίας Γαστούνης – Θύελλα Πύργου   0-0

Αίας: Ψυχογιός, Γιούλης, Κολοτούρος, Πανόπουλος, Γκίνης, Μαργαρίτης, Καμαρινός, Μουτσάι, Παπασωτηρίου (75′ Μπινιάρης), Νικολόπουλος (62′ Παναγιωτόπουλος), Καλογερόπουλος

Θύελλα: Θεοδωρακόπουλος, Βασιλόπουλος, Καρακατσάνης, Δημάκης, Δημόπουλος, Τεκερλέκης (45′ λ.τρ. Μπουρούκης), Τριανταφύλλης, Ρούνης (60′ Σταθάτος), Καράμπελας, Τζανέτος, Βράπι (80′ Αρβανίτης)

* Ηλειακός Λεχαινών – Απόλλων Ν. Φιγαλείας  1-1         (71′ αυτογκ. Μπινιώρης   –   50′ Πλάκας)

Ηλειακός: Α. Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος, Κόστα, Λαμπρόπουλος (80′ Χ. Κουτσογιαννόπουλος), Μπαρδούσης (73′ Μάης), Μουσερής (68′ Θ. Αντωνόπουλος), Τσίμπιτσης, Δούλος, Τσακοπιάκος, Πυρρής, Καλογερόπουλος

Απόλλων: Ζωμένος, Τσεκουράς, Κοζοκάρου, Μπινιώρης, Τσιτσιρόπουλος, Γκούσκος, Σ. Κουρούβανης, Μανιάτης, Ι. Καπλάνης, Γ. Κουρούβανης (70′ Τσούνγκι), Πλάκας (78′ Κατσιώλης)

* Πανηλειακός – Πήγασος Πρασίνου  1-1         (76′ Γ. Λούσκος   –   35′ Γιούρτας)

Πανηλειακός: Ηλιόπουλος, Καπετανάκης, Ι. Λούσκος, Μάρκου, Γεωργουλόπουλος, Σέζαρ, Σακέλης, Γ. Λούσκος, Μιλοσέσκι, Κουλούρης (46′ Πολυχρονόπουλος), Φώτης (78′ Οικονομίδης)

Πήγασος: Καρακίτσος, Νικολακόπουλος, Παπανδρέου, Δρογγίτης (45′ λ.τρ. Γεωργίου), Καρβουνιάρης (60′ λ.τρ. Τρυφωνόπουλος), Ρωμαίος, Λιαρόπουλος, Γιούρτας, Βλασσόπουλος, Μαρνέρας, Καμαρά (85′ Μπλέσιας)

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

Δευτέρα – 3.15 μ.μ.

* Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Ξενοφών Κρεστένων

Σάββατο
* Δόξα Ν. Μανωλάδας – Ολυμπ. Σαβαλίων  3-1            (42′ Πολίτης φάουλ, 44′ Παναγιωτόπουλος, 45+1′ Μηλαδόπουλος   –   90+2′ Λιούρης πεν.)

Βαθμολογία (σε 15 αγώνες)

Θύελλα Πύργου      33      41–13

Ξενοφών Κρεστ.      31      25–6

Ηλειακός Λεχαινών     27      29–13

–————————————–

Αστέρας Αμαλ.      23      24–13

Δόξα Ν. Μανωλ.      21      20-16

Πανηλειακός      15      19–21

Αίας Γαστούνης      13      11-22

Ολυμπιακός Σαβαλ.     11      16–28

–————————————–

Λ. Αστέρας Σκουροχ.     11      13-27

Απόλλων Ν. Φιγαλ.      10       21–44

—————————————

Πήγασος Πρασίνου       7       11–27

* Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Ξενοφών Κρεστένων

* Ρεπό για τον β’ γύρο έχουν κάνει: Ολ. Σαβαλίων, Πήγασος, Δόξα Ν. Μανωλάδας, Αστέρας

Η επόμενη αγωνιστική (16η)

Πήγασος Πρασίνου – Δόξα Ν. Μανωλάδας    (10/2)

Θύελλα Πύργου – Ηλειακός Λεχαινών    (11/2)

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Ξενοφών Κρεστένων    (11/2)

Αίας Γαστούνης – Πανηλειακός    (11/2)

Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αστέρας Αμαλιάδας    (12/2)

Ρεπό: Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου

Β’ ΗΛΕΙΑΣ  –  16η αγωνιστική

Κυριακή

Μυρσιναϊκός – Μακρίσια  1-7

Διγενής Χαριάς – Κεραυνός Χειμαδιού  4-1

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Ηλειακός Βαρθολομιού  3-0

Σάββατο

Θύελλα Καρδαμά – Ολυμπ. Λαμπετίου  2-0

Δάφνη Ανδραβίδας – Κάστρο  3-0

Πέλοπας Πύργου – Πρόοδος Σαλμώνης  4-2

ΠΑΟ Κακοβάτου – Κένταυρος Σωστίου  3-0 α.α.

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

Δάφνη Ανδραβ.      42       47–12

–————————————–

Μακρίσια      35       49–17

ΠΑΟ Κακοβάτου      35       32-16

Πέλοπας Πύργου      33      34-19

Θύελλα Καρδαμά      32       37–16

–————————————–

Διγενής Χαριάς      28        38-29

Κεραυνός Χειμαδιού      21       23–27

Ολυμπιάδα Γουμ.      20        32–33

Κάστρο       17        25–41

–———————————

Ηλειακός Βαρθολ.     16       22–33

Μυρσιναϊκός      16        22-37

Ολυμπ. Λαμπετίου     14       21-39

Πρόοδος Σαλμ.      10       21-39

—————————————

Κένταυρος Σωστίου     3         13–56

* Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Κεραυνός Χειμαδιού – Κάστρο (Τετάρτη 14/2)

Η επόμενη αγωνιστική (17η)

Πέλοπας Πύργου – Θύελλα Καρδαμά   (10/2)

Κάστρο – Μυρσιναϊκός   (10/2)

Ολυμπ. Λαμπετίου – Δάφνη Ανδραβίδας   (10/2)

Κένταυρος Σωστίου – Ολυμπιάδα Γουμέρου    (10/2)

Κεραυνός Χειμαδιού – ΠΑΟ Κακοβάτου    (11/2)

Πρόοδος Σαλμώνης – Διγενής Χαριάς    (11/2)

Ηλειακός Βαρθολομιού – Μακρίσια    (11/2)

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ  –  12η αγωνιστική (πρώτη β’ γύρου)

1ος Όμιλος

Κυριακή

ΑΠΟ Ώλενας – Αργοναύτης  3-0   

Αλφειός Επιταλίου – Πέλοπας Πελοπίου  0-5  

Άγιος Δημήτριος – Αλφειονίδα  1-6

Άγιος Γεώργιος – Ολυμπ. Ζαχάρως   Δεν διεξήχθη (λόγω έλλειψης άδειας αγώνα από τη γηπεδούχο)  

Σάββατο

Κεραυνός Βρίνας – ΑΟ Ανδρίτσαινας  1-1

ΠΑΣ Πύργος – Ατρόμητος Λαστεΐκων    Αναβλήθηκε

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

Πέλοπας Πελοπίου    31      41-7

Κεραυνός Βρίνας    27       31–9

ΑΠΟ Ώλενας    24       24-17

Ατρόμητος Λαστεΐκων    23        38-8

Αγ. Γεώργιος    23       34-14

Ολυμπ. Ζαχάρως    21        25-11

ΠΑΣ Πύργος    19       30-17

ΑΟ Ανδρίτσαινας     13      17-29

Αλφειονίδα    12      23–20

Αλφειός    6        8-48

Αγ. Δημήτριος    3        12–54

Αργοναύτης    0        3-52

Δεν έχει γίνει: ΠΑΣ Πύργος – Ατρόμητος Λαστεΐκων

Δεν υπολογίζεται ακόμα: Άγιος Γεώργιος – Ολυμπιακός Ζαχάρως  (με βάση τον κανονισμό και προηγούμενα δεδικασμένα, αναμένεται η κατακύρωση του υπέρ του δεύτερου) 

Η επόμενη αγωνιστική (13η)

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Πέλοπας Πελοπίου   (10/2)

Άγιος Δημήτριος – Άγιος Γεώργιος   (10/2)

Αλφειονίδα – ΠΑΣ Πύργος   (11/2)

Ατρόμητος Λαστεΐκων – Κεραυνός Βρίνας   (11/2)

Αργοναύτης Κατακόλου – Αλφειός Επιταλίου   (11/2)

Ολυμπιακός Ζαχάρως – ΑΠΟ Ώλενας    (11/2)

2ος Όμιλος

Κυριακή

Εθνικός Γερακίου – Αετός Αλποχωρίου  1-1  

Ίφιτος Καλυβίων – Προοδευτική Μανωλ.  0-3  

Ατρόμητος Καβασίλων – Αίολος Πύργου  2-1

Ερμής Πύργου – Αετός Κέντρου  3-0 α.α.

Δόξα Ελαιώνα – ΑΠΟ Κουρτεσίου  0-3 α.α.

Σάββατο

Άρης Δήμητρας – Λέοντες Αμαλιάδας  1-2

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

Κουρτέσι     36       54-3

Προοδευτική Μαν.    29     42-14

Ατρόμητος Καβασίλων    28        37-7

Λέοντες Αμαλ.    28          47-11

Εθνικός Γερακίου   16       18–30

Αετός Αλποχωρίου    16       21-28

Αρης Δήμητρας      15       28-29

Αίολος Πύργου    15        23-33

Αετός Κέντρου    15        21-34

Ερμής Πύργου    9       22-37

Ίφιτος Καλυβίων      3        13-57

Δόξα Ελαιώνα     –        –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Δεν έχει γίνει: Άρης Δήμητρας – Ατρόμητος Καβασίλων

Η επόμενη αγωνιστική (13η)

Προοδευτική Μανωλ. – Ερμής Πύργου    (17/2)

Άρης Δήμητρας – Αετός Αλποχωρίου   (17/2)

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Λέοντες Αμαλιάδας   (18/2)

Αίολος Πύργου – Εθνικός Γερακίου    (18/2)

Ίφιτος Καλυβίων – Ατρόμητος Καβασίλων    (18/2)

Αετός Κέντρου – Δόξα Ελαιώνα 3-0 α.α.

* Το πρωτάθλημα στον 2ο όμιλο διακόπτεται την προσεχή εβδομάδα και συνεχίζεται την μεθεπόμενη

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

happyday0324

This will close in 20 seconds