Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

giannikopoulos
mixalopoulos antallaktika merced
keapyrgou

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Όλα τα αποτελέσματα – Βαθμολογίες και συνέχεια

podosfairo apotel

Ποδόσφαιρο: Όλα τα αποτελέσματα των Τοπικών κατηγοριών – Βαθμολογίες και συνέχεια

Το Σάββατο και την Κυριακή, πραγματοποιήθηκαν ματς:

– Της 16ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας

– Της 17ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 13ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας στον 1ο Όμιλο    –    ενώ στον 2ο Όμιλο υπήρξε διακοπή γι’ αυτή την εβδομάδα (διεξήχθη σε αυτόν μόνο ένα εξ αναβολής ματς)

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική – Τι ισχύει για άνοδο και υποβιβασμό 

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 

Α’ ΗΛΕΙΑΣ  –  16η αγωνιστική

Κυριακή

Θύελλα Πύργου – Ηλειακός Λεχαινών  1-1

Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Ξενοφών Κρεστένων  0-1

Αίας Γαστούνης – Πανηλειακός  0-0

Ρεπό: Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου

Δευτέρα – 3.15 μ.μ.

Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αστέρας Αμαλιάδας

Σάββατο
* Πήγασος Πρασίνου – Δόξα Ν. Μανωλάδας  1-2         (43′ Γιαννόπουλος φάουλ  –  45′ Φριντζήλας, 71′ Πολίτης)

Πήγασος: Καρακίτσος, Νικολακόπουλος (86′ Πλατής), Παπανδρέου, Καρβουνιάρης, Βλασσόπουλος, Γιούρτας, Γιαννόπουλος, Καμαρά, Γεωργίου (70′ Λουκόπουλος), Τρυφωνόπουλος

Δόξα: Δανιήλ, Χριστοφοράτος, Μπλετσάκης, Μάρκου (53′ λ.τρ. Κολίτσι), Κωστόπουλος, Φριντζήλας, Πολίτης, Δημητρόπουλος (80′ Σαλομπεχάι), Παναγιωτόπουλος (80′ Κυριαζόπουλος), Τσουκαλάς, Παντελής (67′ Π. Σαπουντζάκης)

Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

………………………………………………………………………………..

Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αστέρας Αμαλιάδας

* Ρεπό για τον β’ γύρο έχουν κάνει: Ολ. Σαβαλίων, Πήγασος, Δόξα Ν. Μανωλάδας, Αστέρας, Λευκός Αστέρας

     Η επόμενη αγωνιστική (17η)

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Ολυμπιακός Σαβαλίων   (17/2)

Ηλειακός Λεχαινών – Αίας Γαστούνης   (18/2)

Αστέρας Αμαλιάδας – Πήγασος Πρασίνου   (18/2)

Πανηλειακός – Δόξα Ν. Μανωλάδας   (19/2)

Ξενοφών Κρεστένων – Θύελλα Πύργου   (19/2)

Ρεπό: Απόλλων Ν. Φιγαλείας

Β’ ΗΛΕΙΑΣ  –  17η αγωνιστική

Κυριακή

Κεραυνός Χειμαδιού – ΠΑΟ Κακοβάτου

Πρόοδος Σαλμώνης – Διγενής Χαριάς

Ηλειακός Βαρθολομιού – Μακρίσια

Σάββατο

Κάστρο – Μυρσιναϊκός  2-2

Ολυμπ. Λαμπετίου – Δάφνη Ανδραβίδας  0-3

Πέλοπας Πύργου – Θύελλα Καρδαμά   3-0   

Κένταυρος Σωστίου – Ολυμπιάδα Γουμέρου  0-3 α.α.

Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)

…………………………………………………………………………….

Κένταυρος Σωστίου    3      13–59

* Ο Κένταυρος Σωστίου αποσύρθηκε μετά τη 14η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες του κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Δεν έχει γίνει ο αγώνας: Κεραυνός Χειμαδιού – Κάστρο (Τετάρτη 14/2)

   Η επόμενη αγωνιστική (18η)

Δάφνη Ανδραβίδας – Πέλοπας Πύργου   (17/2)

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Κεραυνός Χειμαδιού   (17/2)

ΠΑΟ Κακοβάτου – Πρόοδος Σαλμώνης   (17/2)

Μακρίσια – Κάστρο   (18/2)

Μυρσιναϊκός – Ολυμπιακός Λαμπετίου   (18/2)

Διγενής Χαριάς – Θύελλα Καρδαμά   (18/2)

Κένταυρος Σωστίου – Ηλειακός Βαρθολομιού  0-3 α.α.

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ

1ος Όμιλος  –  13η αγωνιστική

Κυριακή

Αλφειονίδα – ΠΑΣ Πύργος  1-2

Ατρόμητος Λαστεΐκων – Κεραυνός Βρίνας  3-0

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Πέλοπας Πελοπίου  2-8

Ολυμπιακός Ζαχάρως – ΑΠΟ Ώλενας

Σάββατο

Αργοναύτης Κατακόλου – Αλφειός Επιταλίου  0-2

Άγιος Δημήτριος – Άγιος Γεώργιος  0-7

Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)

……………………………………………………………………………………..

Δεν έχει γίνει: ΠΑΣ Πύργος – Ατρόμητος Λαστεΐκων

      Η επόμενη αγωνιστική (14η)

Κεραυνός Βρίνας – Αλφειονίδα   (24/2)

Πέλοπας Πελοπίου – Αργοναύτης Κατακόλου   (24/2)

ΠΑΣ Πύργος – Άγιος Γεώργιος   (24/2)

Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΟ Ανδρίτσαινας   (25/2)

ΑΠΟ Ώλενας – Άγιος Δημήτριος   (25/2)

Αλφειός Επιταλίου – Ολυμπιακός Ζαχάρως   (25/2)

Το πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο διακόπτεται την προσεχή εβδομάδα και συνεχίζεται την μεθεπόμενη

2ος Όμιλος  –  εξ αναβολής

Κυριακή

Άρης Δήμητρας – Ατρόμητος Καβασίλων  0-3

Βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

Κουρτέσι      36           54-3

Ατρόμητος Καβασίλων      31        40-7

Προοδευτική Μαν.     29          42-14

Λέοντες Αμαλ.      28        47-11

Εθνικός Γερακίου     16        18–30

Αετός Αλποχωρίου      16        21-28

Αρης Δήμητρας        15         28-32

Αίολος Πύργου      15         23-33

Αετός Κέντρου      15         21-34

Ερμής Πύργου      9         22-37

Ίφιτος Καλυβίων       3         13-57

Δόξα Ελαιώνα        –       –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

        Η επόμενη αγωνιστική (13η)

Προοδευτική Μανωλ. – Ερμής Πύργου   (17/2)

Άρης Δήμητρας – Αετός Αλποχωρίου   (17/2)

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Λέοντες Αμαλιάδας   (18/2)

Αίολος Πύργου – Εθνικός Γερακίου   (18/2)

Ίφιτος Καλυβίων – Ατρόμητος Καβασίλων   (18/2)

Αετός Κέντρου – Δόξα Ελαιώνα 3-0 α.α.

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

happyday0324

This will close in 20 seconds