Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

ΠΕΛΟΠΑΣ ΠΥΡΓΟΥ – Πέρασε και από την Μυρσίνη

403605908 850131153779330 7022530623865636666 n

Πέρασε και από την Μυρσίνη.

instagram

Σε ένα παιχνίδι με πολύ δυνατό αέρα αλλά σε έναν εξαιρετικό αγωνιστικό χώρο διεξαχθεί ο αγώνας μεταξύ του

Μυρσιναικου – Πελοπα Πύργου.

Η ομάδα του Πύργου με κόντρα αέρα στο ημίχρονο είχε την υπέροχη των κινήσεων,χωρίς όμως να κάνει την μεγάλη ευκαιρία.

Το ίδιο και για την ομάδα της Μυρσίνης που όμως στο 44′ είχε ένα σουτ το οποίο απέκρουσε ο Τάκης Πλατης σε κόρνερ.

Έτσι παρέμεινε το 0-0.

Ο Πέλοπας στο δεύτερο ημίχρονο έχοντας ως σύμμαχο τον δυνατό αέρα άρχισε να πιέζει τον Μυρσιναικο,ο οποίος προσπαθούσε με αντεπιθεσεις να πετύχει κάποιο γκολ.

Κι αφού η Πυργιωτικη ομάδα δεν κατάφερε να σκοράρει σε κάποιες από τις πολλές ευκαιρίες που έχασε στο δεύτερο μέρος,στο 87 ‘ με πρωταγωνιστές τον Ν.Σταθοπουλο(που κέρδισε το φάουλ)

και τον εκτελεστή αυτού Στ.Χαραλαμποπουλο έκανε το 0-1 που ήταν και το τελικό σκορ.