![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Πύργος: Παραχώρηση πρώην Δημοτικού Σχολείου για δράσεις πολιτισμού του Συλλόγου Τραπεζικών
![σχολειο αγ Ιωαννη 768x480](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/σχολειο-αγ-Ιωαννη-768x480-1.jpg)
To πρώην Δημοτικό Σχολείο Αγίου Ιωάννου, που δεν χρησιμοποιείται, παραχωρήθηκε με ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου Πύργου και με πρωτοβουλία του δραστήριου Πολιτιστικού Συλλόγου Τραπεζικών Ν. Ηλείας, του Προέδρου του Τοπικού Συμβουλίου και εισήγηση του Δήμου, για ικανό χρονικό διάστημα, ώστε να υλοποιηθούν πολιτιστικές, κοινωνικές, εκπαιδευτικές και κοινωφελείς δραστηριότητες, εκδηλώσεις και συναντήσεις, που θα συμβάλλουν τόσο στην προαγωγή του τόπου, όσο και ευρύτερα της περιοχής και με δικές του πρωτοβουλίες και σε συνεργασία με άλλους φορείς.
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Τραπεζικών Ηλείας, όπως είναι γνωστό, αποτελεί καταξιωμένο συντελεστή της Κοινωνίας μας για τις εκδηλώσεις ποιοτικού επιπέδου.
![ΠΟΛ.ΣΥΛ.ΣΧΟΛΕΙΟ.ΒΑΑ](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/ΠΟΛ.ΣΥΛ.ΣΧΟΛΕΙΟ.ΒΑΑ.jpg)