Νέα και ειδήσεις της Ηλείας, Ηλειακά Νέα, Πύργος, Αμαλιάδα, Ζαχάρω, Κρέστενα, Ολύμπια, Ανδραβίδα, Γαστούνη, Πάτρα, Ήλιδα, Ηλεία Live News Ειδήσεις Νέα από Δυτική Ελλάδα.

giannikopoulos
mixalopoulos antallaktika merced
keapyrgou

Ηλεία – Τοπικό Ποδόσφαιρο: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες και συνέχεια

hleiakanea topikopodosfairo

Αυτό το διάστημα (9 – 11/12) διεξάγονται ματς των τοπικών πρωταθλημάτων:

– Της 9ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας

– Της 9ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Β’ Κατηγορίας

– Της 6ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας (που διεξάγεται σε δυο ομίλους)

* Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Επόμενη αγωνιστική – Τι ισχύει για άνοδο και υποβιβασμό:

ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ                     

Α’ ΗΛΕΙΑΣ – 9η αγωνιστική

Κυριακή

* Ολυμπιακός Σαβαλίων – Αίας Γαστούνης  4-1   

* Απόλλων Ν. Φιγαλείας – Δόξα Ν. Μανωλάδας  2-4

* Ρεπό: Ηλειακός Λεχαινών

Σάββατο

* Θύελλα Πύργου – Πήγασος Πρασίνου  4-1        (18′ Βράπι, 27′ Σταθάτος, 59′ Σταθάτος, 83′ Σταθάτος  –  90′ Π. Γιαννικόπουλος)

Θύελλα: Κουρλός, Βασιλόπουλος, Βράπι (78′ Φιλιππής), Δημάκης, Δημόπουλος, Τεκερλέκης (78′ Θεοδωρόπουλος), Μπουρούκης, Τζανέτος, Σταθάτος, Αποστολόπουλος (75′ Παργινός), Πεσκελίδης (68′ Παπαδόπουλος)

Πήγασος: Καρακίτσος, Πλατής (60′ Κ. Γιαννικόπουλος), Δρογγίτης (68′ Νικολακόπουλος), Καλογερόπουλος, Χριστακόπουλος, Γιούρτας, Γιαννόπουλος, Καρβουνιάρης (68′ λ.τρ. Λουκόπουλος), Γεωργίου, Μαρνέρας (60′ Π. Γιαννικόπουλος), Λιαρόπουλος

Δευτέρα  –  3.00 μ.μ.

* Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Αστέρας Αμαλιάδας

Δευτέρα  –  4.15 μ.μ.

* Πανηλειακός – Ξενοφών Κρεστένων

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

Θύελλα Πύργου      20      20–8

Ξενοφών Κρεστ.      18      16–3

Ηλειακός Λεχαινών     14     17-8

Δόξα Ν. Μανωλ.      14      14-8

Αστέρας Αμαλ.      11      9–7

Πανηλειακός      10      10–9

Ολυμπιακός Σαβαλ.     9      13–16

Αίας Γαστούνης      6      7-17

Λ. Αστέρας Σκουροχ.     6     7-16

Πήγασος Πρασίνου       5      7–19

Απόλλων Ν. Φιγαλ.      5     14–23

Δεν έχουν γίνει οι αγώνες: Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Αστέρας Αμαλιάδας (11/12), Πανηλειακός – Ξενοφών Κρεστένων (11/12)

* Ρεπό για τον α’ γύρο δεν έχουν κάνει: Ξενοφών, Πανηλειακός

Η επόμενη αγωνιστική (10η)

Αίας Γαστούνης – Πήγασος Πρασίνου      (Σάββατο 16/12)

Ηλειακός Λεχαινών – Ολυμπ. Σαβαλίων      (Σάββατο 16/12)

Αστέρας Αμαλιάδας – Απόλλων Ν. Φιγαλείας      (Κυριακή 17/12)

Δόξα Ν. Μανωλάδας – Θύελλα Πύργου      (Κυριακή 17/12)

Λ. Αστέρας Σκουροχωρίου – Πανηλειακός       (Κυριακή 17/12)

Ρεπό: Ξενοφών Κρεστένων

* Η αγωνιστική αυτή (προτελευταία του α’ γύρου) είναι η τελευταία ημερολογιακά για το 2023. Μετά από αυτή, το πρωτάθλημα διακόπτεται για την εορταστική περίοδο και επαναρχίζει το διήμερο Κυριακή και Δευτέρα 8 Ιανουαρίου 2024 πλέον, με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής – τελευταίας του α’ γύρου.

Β’ ΗΛΕΙΑΣ –  αγωνιστική

Κυριακή

Πέλοπας Πύργου – Ολυμπ. Λαμπετίου  4-0

Διγενής Χαριάς – Κάστρο  4-0

Ηλειακός Βαρθολομιού – Πρόοδος Σαλμώνης  1-3

Ολυμπιάδα Γουμέρου – Μυρσιναϊκός  3-3

Σάββατο

ΠΑΟ Κακοβάτου – Μακρίσια  1-1

Δάφνη Ανδραβίδας – Κένταυρος Σωστίου  6-1

Θύελλα Καρδαμά – Κεραυνός Χειμαδιού  1-0

Βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

………………………………………………………………………

Δεν έχουν γίνει οι αγώνες: Πρόοδος Σαλμώνης – ΠΑΟ Κακοβάτου (Σάββατο 23 Δεκεμβρίου), Ολυμπιακός Λαμπετίου – Ηλειακός Βαρθολομιού (Σάββατο 23 Δεκεμβρίου)

Η επόμενη αγωνιστική (10η)

Ολυμπ. Λαμπετίου – Διγενής Χαριάς         (Σάββατο 16/12)

Κένταυρος Σωστίου – Μυρσιναϊκός         (Σάββατο 16/12)

Πρόοδος Σαλμώνης – Θύελλα Καρδαμά    (Σάββατο 16/12)

Κεραυνός Χειμαδιού – Δάφνη Ανδραβίδας      (Κυριακή 17/12)

Πέλοπας Πύργου – Ηλειακός Βαρθολ.       (Κυριακή 17/12)

Μακρίσια – Ολυμπιάδα Γουμέρου       (Κυριακή 17/12)

Κάστρο – ΠΑΟ Κακοβάτου   Μετατέθηκε       (Σάββατο 30/12)

* Στη συνέχεια του προγράμματος, η 11η αγωνιστική έχει οριστεί για την Τετάρτη 27 Δεκεμβρίου. Μετά κι από αυτή, θα ακολουθήσει η 12η αγωνιστική το διήμερο 6-7 Ιανουαρίου 2024.

Γ’ ΗΛΕΙΑΣ –  αγωνιστική

1ος Όμιλος

Κυριακή

Αλφειονίδα – Άγιος Γεώργιος  0-2   

Κεραυνός Βρίνας – Αλφειός Επιταλίου  8-0   

Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΠΟ Ώλενας  αναβλήθηκε   

Σάββατο

Ολυμπ. Ζαχάρως – ΑΟ Ανδρίτσαινας  2-0    

Πέλοπας Πελοπίου – ΠΑΣ Πύργος    3-1 

Αργοναύτης – Άγιος Δημήτριος  1-4  

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

Πέλοπας Πελοπίου    15     24-3

Ατρόμητος Λαστεΐκων   13     15-5

Ολυμπ. Ζαχάρως   13      13-6

Κεραυνός Βρίνας   13      16-5

Αγ. Γεώργιος   7       11-9

ΠΑΣ Πύργος   7       14-12

ΑΠΟ Ώλενας   6       8-7

Αλφειός   3       4-18

ΑΟ Ανδρίτσαινας   3       7-13

Αγ. Δημήτριος   3      7-15

Αλφειονίδα   0      1-8

Αργοναύτης   0       1-20

Δεν έχουν γίνει οι αγώνες:

Πελόπιο – Αλφειός (23/12), Αλφειονίδα – Αγ. Δημήτριος (23/12), Αργοναύτης – Ώλενα (23/12), Αγ. Γεώργιος – Αγ. Δημήτριος (30/12), ΑΟ Ανδρίτσαινας – Αλφειονίδα (30/12), Αλφειός – Αργοναύτης (10/1), Ατρόμητος Λαστεΐκων – ΑΠΟ Ώλενας

Η επόμενη αγωνιστική (7η)

Κεραυνός Βρίνας – Πέλοπας Πελοπίου      (16/12)

Αλφειός Επιταλίου – Ατρόμητος Λαστεΐκων      (17/12)

ΠΑΣ Πύργος – Αργοναύτης      (17/12)

ΑΠΟ Ώλενας – Αλφειονίδα      (17/12)

Άγιος Δημήτριος – Ολυμπ. Ζαχάρως      (17/12)

ΑΟ Ανδρίτσαινας – Άγιος Γεώργιος      (17/12)

* Η αγωνιστική αυτή είναι η τελευταία ημερολογιακά για το 2023. Μετά από αυτή το πρωτάθλημα διακόπτεται για την εορταστική περίοδο και επαναρχίζει το διήμερο 6-7 Ιανουαρίου 2024, με τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής (στο ενδιάμεσο είναι προγραμματισμένοι εξ αναβολής αγώνες).

2ος Όμιλος

Κυριακή

Προοδευτική Μανωλ. – Ατρόμητος Καβασίλων   3-3   

Αετός Κέντρου – Εθνικός Γερακίου  4-2     

Αετός Αλποχωρίου – Ίφιτος Καλυβίων  4-1   

Αίολος Πύργου – ΑΠΟ Κουρτεσίου  0-4     

Δόξα Ελαιώνα – Άρης Δήμητρας 0-3 α.α.

Λέοντες Αμαλιάδας – Ερμής Πύργου   αναβλήθηκε  (30/12)

Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

Κουρτέσι     15      22-1

Ατρόμητος Καβασίλων    13     21-4

Προοδευτική Μαν.   13      22-6

Λέοντες Αμαλ.    12       25-4

Εθνικός Γερακίου   12       12-11

Αρης Δήμητρας      9      16-15

Αετός Αλποχωρίου   9       13-15

Αετός Κέντρου   6       8-9

Αίολος Πύργου   3      8-24

Ερμής Πύργου   0       4-14

Ίφιτος Καλυβίων   0       2-25

Δόξα Ελαιώνα      –          –

* Η Δόξα Ελαιώνα αποσύρθηκε μετά τη 2η αγωνιστική – οι υπόλοιποι αγώνες της κατακυρώνονται διαδοχικά υπέρ των εκάστοτε αντιπάλων με 3-0 σκορ

Δεν έχουν γίνει οι αγώνες:

Ατρόμητος Καβασίλων – Αετός Κέντρου (20/12), Αετός Κέντρου – Ερμής Πύργου (23/12), Άρης Δήμητρας – Ίφιτος Καλυβίων (23/12), ΑΠΟ Κουρτεσίου – Προοδευτική Μανωλ. (23/12), Λέοντες Αμαλιάδας – Ερμής Πύργου (30/12)

Η επόμενη αγωνιστική (7η)

Εθνικός Γερακίου – Προοδευτική Μανωλ.   (16/12)

ΑΠΟ Κουρτεσίου – Ατρόμητος Καβασίλων   (17/12)

Άρης Δήμητρας – Αετός Κέντρου   (17/12)

Ίφιτος Καλυβίων – Αίολος Πύργου    (17/12)

Ερμής Πύργου – Αετός Αλποχωρίου   (17/12)

Δόξα Ελαιώνα – Λέοντες Αμαλ.  0-3 α.α.

* Η αγωνιστική αυτή είναι η τελευταία ημερολογιακά για το 2023. Μετά από αυτή το πρωτάθλημα διακόπτεται για την εορταστική περίοδο και επαναρχίζει το διήμερο 6-7 Ιανουαρίου 2024, με τη διεξαγωγή της 8ης αγωνιστικής (στο ενδιάμεσο είναι προγραμματισμένοι εξ αναβολής αγώνες).

Ροή Ειδήσεων

interactive kataskeui istoselidon pyrgos

viber image 2024 02 23 12 35 38 848

This will close in 20 seconds