![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
Ξεκίνησε η περιοδεία του Υφυπουργού Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Βασίλη Σπανάκη στην Ηλεία
![444153989 860166596149174 8167210179160268758 n](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/05/444153989_860166596149174_8167210179160268758_n-1024x768.jpg)
Από το Δήμο Ανδραβίδας-Κυλλήνης ξεκίνησε η περιοδεία του Υφυπουργού Εργασίας και Κοινωνικής Ασφάλισης Βασίλη Σπανάκη στην Ηλεία.
Ο κ. Σπανάκης μαζί με τον Υφυπουργό Προστασίας του Πολίτη Ανδρέα Νικολακόπουλο επισκέφθηκαν τον Συνεταιρισμό Φρούτων «Η ΥΡΜΙΝΗ» και τον Αγροτικό Συνεταιρισμό Κάμπου.
Εκεί, τους υποδέχθηκε ο Δήμαρχος Ανδραβίδας-Κυλλήνης Γιάννης Λέντζας ,που είχε συζήτηση με τον Υφυπουργό Εργασίας για το ζήτημα των εργατών γης ,τα εργόσημα και γενικότερα την οικονομική κατάσταση των παραγωγών.
Όπως συμφωνήθηκε ,θα υπάρξει την επόμενη εβδομάδα συνάντηση του Δημάρχου και παραγωγών της περιοχής με τον κ. Σπανάκη και τον Πρόεδρο του ΕΦΚΑ,για διεξοδική συζήτηση των προβλημάτων ,με στόχο την οριστική επίλυσή τους.