![mixalopoulos antallakitka](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/01/mixalopoulos-antallakitka.jpg)
![giannikopoulos](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2023/11/giannikopoulos-jpg.webp)
![kea gif output R2qE26](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/06/kea-gif-output_R2qE26.gif)
ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΗΝ ΚΡΕΣΤΕΝΑ
![KODAK Digital Still Camera](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA5-1024x570.jpg)
Το τσίκνισαν οι εργαζόμενοι του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων
Πιστοί στο έθιμο της Τσικνοπέμπτης!
Το πατροπαράδοτο έθιμο της Τσικνοπέμπτης τήρησαν και φέτος οι εργαζόμενοι στο δήμο Ανδρίτσαινας-Κρεστένων, στη διάρκεια εκδήλωσης που έγινε στο χώρο της πρ. Μαθητικής Εστίας Κρεστένων.
Οι εργαζόμενοι του δήμου είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν πλούσια εδέσματα και άφθονο κρασί, προσφορά του δήμου Ανδρίτσαινας-Κρεστένων και του συλλόγου εργαζομένων, με επικεφαλής τον πρόεδρό του κ. Διον. Βασιλακόπουλο.
Το παρών στη γιορτή της Τσικνοπέμπτης έδωσε ο δήμαρχος Ανδρίτσαινας-Κρεστένων κ. Σάκης Μπαλιούκος ο οποίος ευχήθηκε χρόνια πολλά στους εργαζόμενους, ενώ επίσης παραβρέθηκαν αιρετοί και άλλοι υπηρεσιακοί παράγοντες του δήμου.
![KODAK Digital Still Camera](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA5-1024x570.jpg)
![KODAK Digital Still Camera](https://iliakanea.gr/wp-content/uploads/2024/03/KRESTENA1-1024x821.jpg)